Blog Panoramy Firm

Jak przyśpieszyć remont?

Materiał partnera
2019-09-13
remont domu

Wiele osób odwleka remont w czasie, z obawy o przedłużające się prace, które przy niewłaściwej organizacji mogą trwać wiele tygodni, a nawet miesięcy. Remont może jednak przebiegać szybko i sprawnie, jednak powinien być odpowiednio zaplanowany i niezbędne jest właściwe oszacowanie wymaganego budżetu. Na jakie dokładnie elementy trzeba zwracać uwagę, aby prace remontowe nie przeciągały się w nieskończoność?

Przygotuj plan

Podstawowym błędem, jaki popełniają właściciele domów i mieszkań wymagających remontu jest brak odpowiedniego planu. Dotyczy to zarówno samodzielnej pracy, jak i wynajęcia ekipy. Zdarza się, że „w praniu” wychodzi wiele czynności, które trzeba wykonać, aby doprowadzić wnętrze do właściwego stanu. Zanim przystąpi się do remontowania, warto skupić się na tym, jakie elementy wymagają renowacji.

 

Przed rozpoczęciem remontu zwróć uwagę na:

  •     stan instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej;
  •     stan podłóg (zarówno paneli, jak i płytek), a  także znajdującej się pod nimi posadzki;
  •     stan ścian i sufitów pod kątem grzybów i pleśni, zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach;
  •     ewentualne głębsze uszkodzenia tynku.

Na tej podstawie można określić, czy wnętrze wymaga generalnego remontu, czy też wystarczy powierzchowne jego odświeżenie.

Wynajmij dobrą firmę

Kolejnym ważnym etapem jest znalezienie dobrej ekipy remontowej, która świadczy kompleksowe usługi. Wynajmowanie kilku różnych fachowców do wykonania każdego z zadań nie tylko przedłuża prace, ale też jest o wiele bardziej kosztowne. Samodzielnych remontów lepiej unikać, jeśli nie posiada się wystarczającej wiedzy z zakresu budownictwa. Przykładem dobrej firmy remontowej jest Radbud, której siedziba znajduje się w Siedlcach na terenie województwa mazowieckiego.

Zgromadź potrzebne materiały

Niezwykle ważne jest też zgromadzenie materiałów budowlanych, które są niezbędne do wykonania prac remontowych. Szczególnie tych, na których odbiór trzeba trochę poczekać. Ich zakup warto skonsultować z przedstawicielem firmy remontowej, aby wybrać te, z którymi nie tylko będzie dobrze się pracowało, ale też będą wyjątkowo trwałe. Profesjonaliści doskonale znają marki i rodzaje materiałów budowlanych, które są wysokiej jakości. Wiele remontów przedłuża się właśnie ze względu na brak koniecznych materiałów. Może stanowić to ogromny problem zwłaszcza wtedy, kiedy zbraknie pieniędzy na ich zakup. Podczas planowania remontu, najlepiej od razu spytać o radę osobę doświadczoną, aby móc dokładnie oszacować, jaki budżet należy zarezerwować na opłacenie wszystkich niezbędnych materiałów oraz kosztów robocizny.  

Opracowanie artykułu:

Radosław Banach Radbud Radosław Banach

ul. Grunwaldowej 16, 08-110 Siedlce mazowieckie
e-mail