Poza oczywistymi przypadkami, kiedy problemem jest drożność kanalizacji w domu, czasami chcemy sprawdzić, czy cała instalacja została położona w odpowiedni sposób. Na przykład w sytuacji, gdy jest to zupełnie nowa kanalizacja ułożona w nowopowstałym budynku lub wymieniamy stare rury na nowe. W jaki sposób zrobić to szybko i skutecznie? Jakich metod do tego użyć?

Nowa instalacja kanalizacyjna

Gdy budujemy dom jednorodzinny lub budynek użytkowy, kanalizacja jest jedną z podstawowych instalacji, która znacznie wpływa na funkcjonalność budowli i komfort jej użytkowania. Korzystając usług firm takich jak HYDRO SEB, sprawdzić można jej jakość oraz to czy wszystkie rury, ich łączenia i pozostałe elementy położone zostały zgodnie z projektem lub sztuką budowlaną. Takie sprawdzenie przydaje się również wtedy, gdy wymieniamy starą instalację na nową i chcemy mieć absolutną pewność, że będzie ona służyć bez problemu i jak najdłużej.

Inwestowanie w takie czynności przynosi nam spokój ducha, ale może uchronić przed dużymi kosztami napraw w sytuacji, gdy instalacja byłaby niesprawna, źle złożona lub nieszczelna. Remont i naprawa uszkodzeń wywołanych wodą zajmują dużo czasu i pochłaniają spore nakłady finansowe. Pomoc doświadczonego hydraulika jest więc wskazana i niezwykle przydatna.

Jak sprawdzić kanalizację i jej ułożenie?

Jedną ze stosowanych metod sprawdzenia, czy kanalizacja ułożona jest poprawnie i będzie działać, jak należy, jest monitoring TV instalacji kanalizacyjnych. To rozwiązanie stosowane jest też, gdy trzeba zlokalizować dokładne miejsce, w którym doszło do uszkodzenia rur. Jednak wprowadzenie kamery ułatwia też określenie tego, czy rury rozmieszczone są według przygotowanego wcześniej schematu, czy są właściwie połączone, czy nie wystąpiły uszkodzenia podczas ich montażu np. pęknięcia.

W ten sposób sprawdzić można zarówno rury o dużej średnicy, ich położenie, jak i spadek, obejrzeć ich wnętrze i szczegóły łączeń, a także węższe rury prowadzące bezpośrednio do umywalek, toalet czy pionów w bloku mieszkalnym.