Jesteś na etapie aranżacji przydomowego ogrodu? Chcesz stworzyć estetyczną i funkcjonalną przestrzeń rekreacyjną? Jesteś właścicielem punktu usługowego i chcesz przygotować kilka miejsc parkingowych dla klientów? Skorzystaj z usług firmy budowlanej Trans-Camion, która zajmuje się układaniem kostki brukowej i granitowej.

Rodzaje kostki brukowej

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kostki brukowej. Jej wybór zależeć będzie przede wszystkim od późniejszego przeznaczenia. Materiał o mniejszej grubości sprawdza się w przypadku budowy alejek ogrodowych oraz przestrzeni tarasowych. W przypadku parkingu oraz podjazdów należy postawić na bardziej wytrzymałe tworzywo o większej grubości.

Ponadto wybierając bruk, należy zastanowić się nad wielkością poszczególnych elementów oraz ich kolorystyką. Klasyczna forma w kształcie kwadratu oraz prostokąta jest eleganckim rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno w prywatnych domach, jak i lokalach handlowo-użytkowych. Coraz częściej wybierane są jednak fale i klepsydry, które wzbogacają każdą aranżację.

Jak ułożyć kostkę brukową?

Samodzielne ułożenie kostki brukowej stanowi ogromne wyzwanie dla amatorów. Roboty wymagają bowiem posiadanie odpowiedniej wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi. Doświadczona firma Trans-Camion rozpocznie prace od wytyczenia i profilowania terenu oraz stosownego przygotowania gruntu.

Następnie po wyłożeniu podsypki, fachowcy przystąpią do stosownego układania kostki oraz zagęszczenia nawierzchni. Pominięcie jednego z etapów może skutkować zapadnięciem się bruku oraz znacznym zmniejszeniem żywotności chodników i podjazdów.