Kompleksowy remont wymaga zastosowania odpowiednich materiałów i nowoczesnych technologii, co pozwala na osiągnięcie najwyższego standardu wykończenia wnętrza. Prace będą przebiegały sprawniej, a osiągnięty efekt będzie zadowalający. Planując odświeżenie domu, mieszkania, czy biura, powinniśmy przygotować projekt. Dzięki niemu Firma Remontowo-Budowlana PPHU Jed-Mar będzie wiedziała, czego od niej oczekujemy. Ważny jest też kosztorys, określający wydatki.

Usługi remontowo-budowlane — Firma Jed-Mar

Wysoki standard wykończenia wnętrz uzyskamy dzięki najlepszym produktom dostępnym na rynku. Nie musimy się znać na materiałach budowlanych, ponieważ Firma Remontowo-Budowlana PPHU Jed-Mar, która zajmie się kompleksowym odnowieniem, doradzi nam najwyższej jakości produkty, w dobrej cenie. Zanim wybierzemy się do hurtowni, ustalmy tę kwestię z ekipą. Nie zasięgajmy opinii u sprzedawców czy doradców handlowych, ale fachowców. Bardzo ważny jest projekt, który wykonamy samemu lub z pomocą architekta wnętrz. Niezwykle istotny jest kosztorys, ponieważ pokaże nam wydatki, jakie poniesiemy w związku z remontem, przebudową powierzchni. Musimy liczyć się z tym, że zawsze koszty są wyższe, niż przewidujemy. Przygotujmy się do rozmowy z właścicielem firmy, w celu uzgodnienia zakresu prac, ustalenia terminu i ceny. Koniecznie podpiszmy umowę, która jasno określa warunki zlecenia i chroni obie strony. My unikniemy niedomówień, a przedsiębiorstwo ma gwarancję zapłaty za wykonanie usług. To czysta formalność, ale bardzo ważna.

Kompleksowy remont – czym jest?

Kompleksowy remont domu obejmuje cały zakres prac. Nie chodzi tylko o odświeżenie ścian, ale również wymianę paneli i płytek, montaż drzwi i okien oraz sufitów podwieszanych, wymianę lub odrestaurowanie schodów, oraz stawianie ścianek z karton gipsu, czy biały montaż. Można powiedzieć, że w naszym lokalu mieszkalnym lub firmowym tworzymy wszystko od nowa. Prace związane z kompleksowym odnowieniem domu powinny przebiegać w sposób zaplanowany. Należy zadbać o wyniesienie z domu możliwie wszystkich mebli i sprzętów, które mogą ulec uszkodzeniu lub utrudniałyby prace. 

Podczas renowacji najtrudniejsze są prace hydrauliczne, podłączenia do nowych instalacji hydraulicznych i grzewczych. Dobrze je połączyć z elektrycznymi, gdyż dodatkowe gniazdka i włączniki i wymagają położenia przewodów wewnątrz ścian. Podobnie jest z rurami od gazu, które musimy tak rozplanować, by był do nich stały dostęp.

– mówi ekspert przedsiębiorstwa.

Najlepszy czas na remont

Najbardziej popularny czas na zlecanie remontu, to wiosna i lato, choć przy nowoczesnych technologiach i doskonałej jakości materiałach, można wybrać każdą porę roku. Zawsze powinniśmy uwzględnić warunki panujące na zewnątrz o danej porze roku. Zima w Polsce bywa mroźna i śnieżna, ale zawsze jest wilgotna i chłodna, co nie sprzyja schnięciu farb oraz innych materiałów. Decydującą kwestią pozwalającą myśleć o renowacji to centralne ogrzewanie. Nie możemy sobie pozwolić na odłączenie systemu grzewczego, ponieważ nastąpi spadek temperatury i wzrośnie wilgotność powietrza, co nie sprzyja pracom mającym odnowić przestrzeń. Nie bez powodu Firma Remontowo-Budowlana PPHU Jed-Mar ma najwięcej zleceń od wiosny do początków jesieni. Lato jest doskonałą porą roku, ponieważ możemy na czas prac, wyjechać na urlop i cały problem z brakiem dostępu do wody, kurzem, pyłem, omija nas, co jest wygodnym rozwiązaniem.