Blog Panoramy Firm

Jak wygląda konstrukcja nowoczesnych, energooszczędnych okien?

2019-05-02

Okna są niezwykle istotnym elementem każdego budynku użytkowego. Trudno sobie wyobrazić bez nich zarówno domy, jak i mieszkania czy biura. Renomowani producenci proponują obecnie rozwiązania nowoczesne i tym samym energooszczędne, których konstrukcja pozwala znacząco obniżyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania budynku w sezonie zimowym. Czym konkretnie charakteryzują się tego typu okna?

Doskonała estetyka

Jednym z najważniejszych atutów nowoczesnych okien jest ich nienaganna stylistyka. Dzięki temu można je zastosować w każdym typie obiektu – wyglądają elegancko, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność i doskonałe parametry. Warto w tym zakresie zwrócić uwagę na modele wykorzystujące rozwiązanie w postaci ukrycia skrzydła za ościeżnicą w połączeniu z możliwością kompletnego schowania ramy ościeżnicy za ociepleniem obiektu. Takie okna sprawdzają się w modernistycznych budynkach o prostych bryłach – są bowiem praktycznie pozbawione ram, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi wizualnie.

W taki właśnie sposób można też uzyskać sporych rozmiarów przeszklenia. Jest to rozwiązanie wybierane nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale przede wszystkim w nowocześnie wyglądających biurowcach. Warto jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Jest nim firma AdamS, której okna znajdują się w rozbudowanej ofercie renomowanego dystrybutora – PHU Okdar. Specjalista Dariusz Filipek będzie w stanie wskazać klientowi optymalne rozwiązania w zakresie dopasowania stolarki okiennej do potrzeb oraz oczekiwań, proponując tym samym okna wytrzymałe i energooszczędne.

Nienaganne parametry

Oprócz estetyki należy jednak zwrócić uwagę na parametry konkretnych okien. W przypadku renomowanych producentów zastosowane rozwiązania zapewniają energooszczędność, co przekłada się na obniżenie rachunków związanych z zapotrzebowaniem na energię cieplną w danym obiekcie. Specjalne wkładki termoplastyczne, które wzmacniane są dodatkowo włóknem szklanym i unikatowym tworzywem proponowanym przez sprawdzonego producenta okien, zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Z tego względu doskonale nadają się do tzw. domów pasywnych i energooszczędnych.

Bardzo dobry współczynnik przewodnictwa okna referencyjnego to kolejny już atut i element konstrukcji nowoczesnych okien. Stolarka tego typu gwarantuje świetną ochronę przed hałasem zewnętrznym dzięki potrójnemu zestawowi uszczelek oraz wklejonej szybie. W ten sposób powstają okna najwyższej jakości – warto zadbać o to, by ten element budynku charakteryzował się najlepszymi parametrami i tym samym gwarantował oszczędności i jednocześnie wytrzymałość na wiele lat.