Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Materiał partnera
2019-07-08

Kluczem do udanego remontu jest dobra firma budowlana, która przeprowadzi wszystkie uzgodnione prace solidnie i terminowo. Niestety znalezienie profesjonalnych fachowców to nie zawsze łatwe zadanie. Często przy wyborze pracowników sugerujemy się tylko ceną wykonania usługi a nie jej jakością. Tymczasem obie te rzeczy powinny iść w parze. Jak znaleźć firmę remontowo-budowlaną na miarę naszych potrzeb?

Zakres wykonywanych prac

Zanim zabierzemy się do poszukiwań firmy, która wykończy nasz dom lub mieszkanie, warto ustalić, jaki zakres prac wchodzi w grę. Chcemy tylko pomalować ściany i założyć kafelki w kuchni czy może zdecydujemy się na ozdobne tynkowanie? Niektóre zadania zabierają znacznie więcej czasu i są droższe. Wyszczególnienie prac pozwoli nam wyznaczyć termin potrzebny na ich wykonanie oraz określi zapotrzebowanie na materiały, które dobrze jest zakupić wcześniej.

Gdzie szukać fachowców?

Dobra ekipa remontowo- budowlana nie potrzebuje specjalnej reklamy. O wysokiej jakości świadczonych przez nią usług dowiemy się najczęściej z polecenia. Dlatego też dobrze jest zapytać wśród znajomych i rodziny o profesjonalną firmę, która zajmie się naszym remontem. Jeżeli nie wskażą oni konkretnego przedsiębiorstwa, to przynajmniej dowiemy się, których pracowników należy unikać. Polecaną firmę wykończeniową znajdziemy też w Internecie. Wprawdzie niewiele przedsiębiorców tego typu prowadzi swoją prywatną stronę internetową, za to chętnie oferują swoje usługi budowlane na tematycznych forach i portalach. Bardzo często przy konkretnej ofercie znajdują się także opinie innych klientów, dzięki czemu od razu możemy zweryfikować profesjonalizm danej firmy.

Jak wycenić pracę fachowców?

Profesjonalna ekipa remontowa nigdy nie poda nam ceny swojej usługi na podstawie krótkiej rozmowy telefonicznej czy paru napisanych e-maili. Jak radzi specjalista z polecanej Firmy Remontowo-Budowlanej w Pyzdrach - rzetelny fachowiec przeprowadzi najpierw mały rekonesans. Przyjedzie na miejsce remontu, dokona niezbędnych pomiarów oraz oceni rozległość zamierzonych prac. Powinniśmy być czujni także jeśli chodzi o termin ich zakończenia. Podejrzanie szybka data może oznaczać, że zadania zostaną wykonane niedbale, natomiast bardzo długi czas remontu to zazwyczaj efekt bardzo powolnego postępu prac, wynikającego z niedostatecznej liczby fachowców. Pamiętajmy też, że dobra ekipa remontowa ciszy się dużym zainteresowaniem klientów, dlatego też nie zawsze będzie dostępna w dogodnym dla nas terminie. Decydując się na współpracę z konkretną firmą remontową, zadbajmy o to, by przebiegała ona w legalny sposób. Zatrudnienie fachowców „na czarno” może i jest pewną metodą oszczędności, ale nie daje nam żadnej gwarancji w razie potencjalnych niepowodzeń, dotyczących wykończenia domu/mieszkania.