Jak znaleźć dobrego brukarza?

Materiał partnera
2019-06-12

Wiele przydomowych prac budowlanych można wykonać samemu. Często potrzebna jest jedynie odpowiednia ilość wolnego czasu i narzędzi. W dobie internetu można poradzić sobie niemalże z każdym problemem, jaki można napotkać. Większość prac prawdopodobnie zajmie nam więcej czasu, aczkolwiek jesteśmy w stanie je wykonać. Przygotowanej osobie nie powinno sprawić problemu ułożenie chodnika. Sprawa ta się zmienia, w przypadku wybrukowania dużego podjazdu, bądź całego placu.

Jak znaleźć dobrą firmę brukarską?

Szukając profesjonalnej firmy, w pierwszej kolejności powinniśmy się poradzić rodziny oraz przyjaciół, którzy z usług takiej już może korzystali. Jeśli nikt w ostatnim czasie nie wykonywał u siebie prac tego typu, i tak warto się spytać, ponieważ mogą znać kogoś, kto takie rzeczy robił, lub firmę, czy fachowca, który wykonuje prace brukarskie. Jeśli w ten sposób znajdziemy osobę, która specjalizuje się w pracach brukarskich- gratulację, poszukiwania zakończone. Jeśli jednak nie, czas skorzystać z internetu. Oczywiście znajdziemy tam całą masę ekip budowlanych i wątpliwej jakości fachowców. Najważniejsze jest, aby z tej całej masy reklamujących się osób, znaleźć kogoś, kto sprosta naszym wymaganiom. Ważne będą bez wątpienia opinie danej firmy. Ostrzec nas powinny zarówno zbyt duża złych opinii, jak i tych dobrych. Niestety, przedsiębiorcy mają nawyk nieuczciwej walki o klienta. Wiele komentarzy często jest usuwanych (negatywnych), albo pisanych nieprawdziwych (tych dobrych). Zwrócić warto uwagę na firmy, gdzie są zarówno te lepsze, jak i gorsze opinie, ale przynajmniej pod większością (jeśli nie pod każdą) opinii jest odpowiedź osoby reprezentującej przedsiębiorstwo. Świadczy to przede wszystkim o podejściu firmy do klienta. O polecenie warto pytać się na forach branżowych. Ich użytkownicy chętnie pomagają, przynajmniej odradzając niektórych „fachowców”. Godną polecenia jest bez wątpienia firma El- Bart.

Cechy dobrej firmy brukarskiej

Są to oczywiście solidność, uczciwość, terminowość i niewygórowana cena. Jak jednak te cechy sprawdzić? Przed wykonaniem jakichkolwiek prac, warto poprosić firmę o sporządzenie kosztorysu. Będziemy mogli wtedy porównać wycenę wybranej firmy, z ofertą innych. Będziemy mogli też obliczyć, ile szacunkowo zapłacimy za materiały, a ile za samą robociznę. Można, a nawet powinno się poprosić o umowę na wykonanie określonych prac. Jest to zabezpieczenie zarówno dla nas, (zleceniodawcy), jak i zleceniobiorcy. Aby upewnić się, że firma solidnie wykonuje zleconą pracę, można obejrzeć wcześniejsze jej realizacje. Zazwyczaj dostępne są zdjęcia wykonanych już chodników, podjazdów itp.

Opracowanie artykułu:

el-BART Ewelina Bielecka

ul. Staszica 2 lok. 3, 46-100 Namysłów opolskie
telefon