Kostka brukowa to popularny materiał w kontekście wykończenia tzw. architektury zewnętrznej na prywatnych posesjach. Jest trwała, ale jednocześnie atrakcyjna wizualnie i stosunkowo łatwa w obróbce, dlatego tworzy się z niej zarówno ścieżki, jak i nietuzinkowe konstrukcje do ogrodów. Sprawdź, jakie możliwości w zakresie jej układania mają specjaliści z firmy Styl-Bruk!

Podjazdy, parkingi, chodniki i ścieżki – czemu warto je wykonać z kostki?

Uzupełnieniem prywatnych działek są utwardzone nawierzchnie, które pozwalają sprawnie i wygodnie poruszać się zarówno pieszo, jak i za pomocą różnych pojazdów. Zaliczają się do nich m.in. wąskie ścieżki i chodniki, które nierzadko układa się z kostki brukowej w ogrodach. Zastosowanie tego materiału w takim wypadku ma wiele zalet. Przede wszystkim jest on dostępny w kilkunastu kolorach, a także dużej liczbie kształtów. Samą kostkę można ponadto z powodzeniem docinać, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb. Usługi w tym zakresie świadczą fachowcy z firmy Styl-Bruk.

Jak podkreślają, jest to również na tyle wytrzymały wyrób, by wykorzystać go do ułożenia parkingów, podjazdów i dróg dla samochodów czy motocykli. Kostka brukowa jest twarda i odporna na ścieranie, a także działanie zróżnicowanych warunków atmosferycznych. Należy jednak pamiętać, że optymalne parametry mechaniczne materiał wykazuje dopiero po jego poprawnym ułożeniu. Oznacza to m.in. konieczność przygotowania podsypki czy wyrównania i zagęszczenia podłoża w celu uzyskania maksymalnej stabilności nawierzchni.

Zastosowanie kostki brukowej przy wykańczaniu ogrodów

Ważnym obszarem na posesjach, na których znajdują się budynki mieszkalne, jest wydzielona strefa relaksu – najczęściej znajduje się ona w przydomowym ogrodzie. Wspomniane już ścieżki i chodniki z kostki ułatwiają poruszanie się po tej części działki, ale opisywany materiał może być również wykorzystany do stworzenia wielu innych jej elementów. Mowa m.in. o krawężnikach, które też wykonywane są przez firmę Styl-Bruk w ramach świadczonych usług brukarskich.

Fachowcy mogą zająć się ponadto przygotowywaniem nawet nietuzinkowych konstrukcji z kostki – to zarówno schody, jak i specjalnie wydzielone miejsca do odpoczynku z zachowaniem utwardzonego podłoża. Doświadczeni brukarze są nawet w stanie przygotować dodatki do ogrodu takie jak fontanny czy nietypowe obudowy roślin. Wykonanie ich z kostki brukowej to dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względu na dużą wytrzymałość materiału, ale też jego estetyczny, atrakcyjny wygląd. Jeśli zatem chcesz wykończyć swoją działkę właśnie za pomocą kostki, wybierz ekspertów z firmy Styl-Bruk!