Przedsiębiorstwo ASTTEL z Ustki zajmuje się wykonywaniem instalacji telekomunikacyjnych i energetycznych. Przyjmuje zlecenia od przedsiębiorstw, mogą się też do niej zgłaszać osoby prywatne.  Wszystkie zadania realizuje zgodnie z projektami i wszelkimi normami. Rzecz jasna równie ważne dla niej są oczekiwania klientów. W poniższym artykule przedstawiamy więcej informacji o ofercie firmy Aleksandry Tomaszewskiej.

Funkcjonalne sieci światłowodowe

Pomorskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych ASTTEL powstało w 2014 roku a jego siedziba znajduje się w Ustce. Podstawą działalności usługowej przedsiębiorstwa jest projektowanie oraz tworzenie sieci światłowodowych i miedzianych. W pierwszych ze wspomnianych wykorzystywane jest przezroczyste okablowanie z włókna szklanego. Nie przewodzi energii elektrycznej, lecz wiązki światła, co umożliwia szybki przesył informacji. Najważniejszym zastosowaniem światłowodów jest budowa sieci komputerowych z dostępem do internetu. Korzystają z nich także firmy z branży telefonicznej i dostawcy telewizji kablowej. Oferta firmy ASTTEL nie kończy się na układaniu nowoczesnych przewodów.

Sieci komputerowe to nie wszystko

Jakość prac wykonywanych przez przedstawianą firmę utrzymuje się na najwyższym poziomie. Potwierdza to fakt, że z jej usług korzystają renomowane marki Orange, NETIA, Polsat(grupa Plus) i TK Telekom. Spółka od lat buduje i utrzymuje sieci dla tych operatorów. Świadczy też inne usługi, o których opowiada jej pracownik:

- Nasza oferta obejmuje projektowanie i budowę funkcjonalnych sieci teleinformatycznych. Wykonujemy wysokiej jakości sieci instalacji elektrycznych. Do tego zajmujemy się budową i naprawą urządzeń telekomunikacyjnych.

Oferta Pomorskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych ASTTEL jest bogata. Trzeba tu dodać, że w zakres usług wchodzi budowa urządzeń zasilających i teletransmisyjnych. Na co jeszcze mogą liczyć klienci?

ASTTEL remontuje i konserwuje sieci kablowe i urządzenia telekomunikacyjne. Trudni się budową i przebudową sieci energetycznych napowietrznych i kablowych SN i NN. Inne dostępne usługi to:

  • budowa kanalizacji teletechnicznych,

  • pomiary telekomunikacyjne,

  • budowa oświetlenia drogowego,

  • układanie instalacji elektrycznych w budynkach.

Spółka z Ustki jest doświadczona i zatrudnia wykwalifikowanych pracowników. Ważną częścią jej oferty są prace ziemne wykonywane minikoparką oraz przeciskiem sterowanym. Ten drugi sprzęt służy do poziomego wiercenia otworów w ziemi, które łączą dwa punkty. Pozwala to na bezwykopowe układanie rur kanalizacyjnych, wodociągowych, sieci telekomunikacyjnych i energetycznych.