Budowa domu, pomieszczenia gospodarczego czy nawet prace w ogrodzie – każda z tych czynności wymaga użycia odpowiednich narzędzi i materiałów. Nabyć je można w składzie Mika, którego szeroka oferta pozwala uzupełnić zapasy niezbędne do realizacji konkretnych zadań budowlanych. Dzięki współpracy z wieloma producentami asortyment tego punktu jest niezwykle szeroki. Co więc właściwie obejmuje?

Budowa domu – jakie materiały będą potrzebne?

Wzniesienie domu jednorodzinnego to dla wielu osób marzenie, którego realizacja wiąże się ze sporymi kosztami. W dużej mierze są one uzależnione od kosztu materiałów użytych do budowy. Z tego względu warto postawić na ofertę składu Mika. Wysokiej jakości produkty są proponowane w atrakcyjnych cenach. O jakich wyrobach mowa? Przede wszystkim istotne są bloczki betonowe lub pustaki do przygotowania ścian nośnych i działowych. W składzie Mika znajdziemy również cement i inne zaprawy przydatne przy realizacji takiej inwestycji.

Asortyment obejmuje stal zbrojeniową, izolacje, rynny, a nawet pokrycia dachowe. Mika to punkt, w którym klient może też zamówić okna dachowe. Każdy z wymienionych elementów jest przy budowie większości domów niezbędny. Inwestor powinien również uwzględnić w kosztorysie kostkę brukową. Jeśli dom będzie konstruowany w systemie gospodarczym, konieczny okaże się zakup wielu narzędzi budowlanych. Także i one są częścią rozbudowanej oferty składu Mika. Znaleźć w nim można też wiele innych materiałów przydatnych zarówno do budowy domu, jak i przy jego eksploatacji.

Materiały sypkie w asortymencie składu Mika

Piasek, który stanowi główny składnik wielu zapraw, to kolejny z materiałów niezbędnych przy wznoszeniu obiektów budowlanych. Najczęściej konieczne jest też użycie innego rodzaju kruszyw, z których przygotowuje się np. nawierzchnie czy podsypki. Sprzedażą oraz transportem takich materiałów sypkich zajmuje się skład budowlany Mika. Zalicza się do nich także opał, będący kolejnym już elementem szerokiej oferty tego punktu. Nie należy zapominać też o materiałach wykończeniowych.

Mowa przede wszystkim o farbach. Są one w składzie Mika dostępne w wielu wariantach – zarówno przeznaczone do malowania ścian wewnętrznych, jak i elewacji. Do materiałów budowlanych zaliczają się także kleje. Za ich pomocą można utworzyć solidne łączenie np. płytek ceramicznych z podłogą lub ścianą. Oferta obejmuje też płyty gipsowo-kartonowe. Dzięki nim tworzy się lekkie zabudowy oraz ścianki działowe. Inwestorzy poszukujący materiałów budowlanych wysokiej jakości i jednocześnie w atrakcyjnych cenach powinni więc udać się do składu Mika.