Będąc właścicielem domu jednorodzinnego lub innego budynku wyposażonego w instalację grzewczą, do ciebie należy obowiązek zadbania o czyszczenie całego systemu kominowego. Na szczęście nie musisz tego wykonywać samemu. Firma Kominiarz 24 oferuje pomoc między innymi w zakresie usuwania sadzy, odbiorów technicznych kominów czy sporządzenia opinii do gazowni.

Obowiązki kominiarza – co do nich należy?

Zawód ten kojarzony jest głównie z czyszczeniem kominów, niemniej jednak kominiarz wykonuje jeszcze inne czynności związane z instalacjami grzewczymi. W skład usług oferowanych przez firmę Kominiarz 24 wchodzi między innymi:

  • odbiór techniczny wybudowanych lub naprawionych kominów;

  • uszczelnianie przewodów kominowych;

  • przeglądy coroczne zgodnie z art. 62 Prawa Budowlanego;

  • wykonywanie pomiarów ciągów kominowych;

  • montaż wkładów kominowych i nasad wiatrochronnych;

  • zabezpieczenia przewodów kominowych przed ptakami i innymi zwierzętami;

  • sporządzanie opinii do gazowni.

Specjaliści z Sochaczewa zajmują się również czyszczeniem pieców kaflowych, kuchennych i pokojowych i udrażnianiem przewodów wentylacyjnych. Jest to bardzo ważne działanie, aby zapobiec groźnym wybuchom i brakiem sprawnego przepływu powietrza.

Zabieg oczyszczania przeprowadzamy od sprawdzenia drożności przewodu kominowego przy pomocy żelaznej kuli przymocowanej do sznura. Na podstawie trajektorii jej lotu jesteśmy w stanie określić dokładne miejsce intensywnego zabrudzenia

– mówi specjalista.

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Pilnując terminów, aby przynajmniej raz w roku zrobić przegląd instalacji grzewczej w tym komina i wyczyścić wszelkie zabrudzenia i pozostałości po spalaniu, jesteś w stanie zachować bezpieczeństwo własne i swojej rodziny. Inaczej może dojść do pożaru sadzy, która zbiera się w całym przewodzie lub jej wybuchu.

Niedrożny komin może również doprowadzić do ryzyka przedostania się czadu i innych toksycznych substancji do pomieszczeń. Aby utrzymać jego długą funkcjonalność i dobry stan, warto pamiętać o takim pełnym serwisie.