Nie od dziś wiadomo, że beton jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, które stosuje się w branży budowlanej. Technologia rozwinęła się na tyle, że można wyróżnić różne jego rodzaje w zależności od przeznaczenia i właściwości, jakie chce się uzyskać. W Impex Beton dostępny jest między innymi towarowy, wodoszczelny, hydrotechniczny, a także samozagęszczalny. Poznaj jeszcze więcej jego odmian i charakterystykę kilku z nich.

Rodzaje betonu stosowanego w budownictwie

Materiał składający się z cementu, odpowiedniego kruszywa oraz wody i dodatków znajduje swoje zastosowanie w budownictwie domów jednorodzinnych, wielkich hal, a także dróg i mostów. Nie bez powodu, bowiem jest on łatwo dostępny, a różnorodność mieszanek na rynku coraz bardziej się powiększa. Dystrybutor Impex Beton oferuje między innymi towarowy, posadzkowy, zbrojony włóknami stalowymi, hydrotechniczny, a także samozagęszczalny.

Pracownik firmy Impex Beton informuje:

Produkujemy betony towarowe w klasach od C8/10 do C50/60. Korzystamy z różnych dodatków i domieszek oraz zabiegów technologicznych, tak aby właściwości gotowego materiału były jak najlepiej dostosowane do przeznaczenia.

Dobór odpowiedniej wersji betonu jest zależna przede wszystkim od jego docelowego zastosowania. Jeśli inwestor wymaga mocnej wytrzymałości niezależnie od pogody i warunków atmosferycznych dobrze sprawdzi się wersja mrozoodporna i wodoszczelna. Do ozdabiania ścian w mieszkaniu, co ostatnio stało się bardzo modne, nie będzie potrzeba używania aż tak stabilnego.

Czym charakteryzuje się beton towarowy?

Do jednych z najbardziej popularnych odmian betonu jest towarowy, który w swoim składzie ma między innymi uszlachetniające dodatki. Przez nie jest bardziej twardy i trwały, ale jednocześnie jego elastyczność jest polepszona w porównaniu do tradycyjnej wersji.

Wykorzystywany jest między innymi do produkcji komponentów konstrukcyjnych. Poprzez wysokojakościowe przygotowanie mieszanki przez specjalistów, zapewnione są optymalne warunki wiązania.