Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Zastanawiasz się, jakie są etapy budowy dachu? Poszukujesz właśnie sprawdzonych podwykonawców? Skorzystaj z oferty doświadczonej firmy dekarskiej Dach-Mistrz, której siedziba znajduje się w Borkowie w województwie pomorskim. Działalność specjalizuje się w montażu i remoncie pokryć dachowych z dachówki ceramicznej, betonowej, blachodachówki modułowej, papy oraz gontu.

Budowa dachu – krok po kroku

Pierwszym etapem pracy jest stworzenie projektu konstrukcji dachu, który stanowi integralną część założenia całego budynku. To właśnie wtedy należy wybrać rodzaj pokrycia dachowego, gdyż jego masa wpływać będzie na sposób budowy więźby dachowej. Bezpośrednio przed montażem należy stosowanie przygotować nieruchomość. Przede wszystkim trzeba wznieść ścianki kolankowe, zakończone wieńcem żelbetowym z kotwami. To właśnie na tym elemencie będą się opierać murłaty. Konieczne jest także postawienie ścian szczytowych i kominów.

Następnie wybrana firma, np. przedsiębiorstwo Dach-Mistrz przystąpi do zamontowania niezbędnych murłat, na których wspierać się będzie ciężar szkieletu, oraz krokwi, czyli grubych belek dachu. Kolejny etap robót pozwala na zamontowaniu pozostałych elementów więźby dachowej. Usługi dekarskie obejmują także profesjonalne foliowanie, które ma na celu zabezpieczenie struktury przed działaniem wilgoci oraz zamontowanie dodatkowych komponentów, takich jak: rynny, okna i pasy nadrynnowe.

Jaki rodzaj konstrukcji jest najtańszy?

Wybierając rodzaj pokrycia i konstrukcji dachu należy wziąć pod uwagę między innymi koszt realizacji projektu. Prosty kształt pozwala znacznie ograniczyć koszty związane z zakupem materiałów budowlanych i izolacyjnych. Co więcej, wybór skomplikowanej konstrukcji dachowej wymaga dokupienia dodatkowych akcesoriów, umożliwiających jej montaż. Z tego powodu to właśnie solidne i wytrzymałe dachy dwuspadowe uważane są za najkorzystniejsze finansowo rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku każdego inwestora.