czas czytania: 3 min materiał partnera

Jakie są zalety domów budowanych pod klucz?

klucz do domu

Budowa domu to przełomowy etap w życiu każdego człowieka. Firmy budowlane oferują jej realizację na wiele różnych sposobów. Często spotykanym określeniem jest budowa „pod klucz”, która polega na zleceniu całej budowy wraz z wykończeniem jednej firmie. Jakie są największe zalety tego rozwiązania, dlaczego sprawiły, że decyduje się na nie coraz więcej osób?

Termin i koszty

Jedną z największych zalet jest przewidywany termin zakończenia budowy, który w większości przypadków jest przestrzegany. Osoba, która decyduje się na zakup domu wybudowanego „pod klucz” wie, kiedy mniej więcej będzie mogła się do niego wprowadzić. To niezwykle ważne, kiedy inwestor musi sprzedać swoje poprzednie lokum w tym samym czasie, w którym odbędzie się przeprowadzka do nowego.

 

Oprócz daty zakończenia budowy otrzymuje się też jednolitą i korzystną cenę. Kwota ta zwykle jest niższa, gdyż budową i wykończeniem zajmuje się jedna firma. Szybka i tania budowa to coś, na czym zależy każdemu. Ważne jest jednak, aby powstały budynek był również trwały i o stabilnej, mocnej konstrukcji.

Wysoka jakość i reklamacje

Doskonałe wykonanie to kolejna zaleta, którą oferują firmy budujące domy pod klucz. Ważne jest jednak, aby znaleźć doświadczonego wykonawcę, mającego pod sobą cały zespół wykwalifikowanych specjalistów. Przykładem może być firma Śniażkabud Bis, której siedziba znajduje się w miejscowości Stęszew. Korzystanie z tego typu usługi ułatwia również reklamację. Budowanie w stylu klasycznym wiąże się z zatrudnianiem wielu firm. W razie jakichkolwiek niedociągnięć bardzo często zrzucają one odpowiedzialność na inną ekipę i trudno znaleźć winnego. W przypadku budowy pod klucz ewentualną reklamację składa się bezpośrednio do jednego wykonawcy.

Wygoda

To, co chwali sobie większość inwestorów to oczywiście wygoda. Nie muszą martwić się tym, aby znaleźć ekipę budowlaną i instalatorów na każdy etap budowy domu jednorodzinnego. Jednym z najbardziej kłopotliwych czynności jest zakup materiałów budowlanych. W przypadku budowy pod klucz również i to zadanie należy do wykonawcy. Ma on zaufanych dostawców i wie, które materiały najlepiej się sprawdzają i będą najtrwalsze.

 

Podpisując umowę z jedną firmą, zyskuje się kompleksowy zestaw wszystkich niezbędnych usług. Nie oznacza to jednak, że właściciel domu nie będzie miał nic do gadania. Zarówno jego budowa, jak i wykończenie odbywa się w stałej konsultacji z inwestorem, aby mógł sam zdecydować, jakie rozwiązania chciałby zastosować. Dotyczy to zwłaszcza tych elementów, które odpowiadają za efekt wizualny oraz funkcjonalność.