Decyzja o rodzajach instalowanych systemów w domach nie zawsze jest prosta. Tym bardziej jeśli na rynku pojawiają się co jakiś czas nowe technologie i nie wiemy, które będą najlepsze dla naszego komfortowego funkcjonowania. Z pomocą może przyjść firma Roda Instal i dobrać najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Poznaj, jakie ma zalety ogrzewanie podłogowe, które jest mocno popularne i ma wiele swoich zwolenników.

Zalety ogrzewania podłogowego

Instalacje, które są niezbędne do funkcjonowania w domach i mieszkaniach, przeważnie usytuowane są w ścianach. Tak jest w przypadku systemów wodnokanalizacyjnych czy wentylacyjnych. Dlaczego więc nie zdecydować się również na schowanie ogrzewania w podłogę, tak aby żadne jego jednostki nie były na wierzchu? Mowa tutaj głównie o kaloryferach, które potrafią nie tylko szpecić pokoje, ale również zabierać miejsce, które mogło być przeznaczone na półki czy szafkę, a może dłuższy narożnik.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też oszczędność na rachunkach. Dla zachowania komfortu wszystkich mieszkańców nie jest konieczne ogrzewanie całego powietrza, a jedynie tych najniższych warstw. W takim wypadku podłogówka będzie spełniać swoją rolę idealnie. System ten nie powoduje gwałtownego i mocnego unoszenia się kurzu w przestrzeni. Pozwoli to na zachowanie większej czystości w pokojach, a także będzie zbawienne dla alergików.

Montaż ogrzewania podłogowego

Pracownik firmy Roda Instal informuje:

jako doświadczony zespół oferujemy zarówno sprawny montaż ogrzewania podłogowego, ale także jego naprawę jak i serwis. Zdajemy sobie sprawę, że właścicielom mieszkania zależy na najlepszym i najtańszym rozwiązaniu, dlatego mogą liczyć na nasze profesjonalne doradztwo w kwestiach związanych z tymi systemami.

Najlepiej instalacje wykonać przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Niemniej jednak zawsze można dokonać zmian nawet po kilkunastu latach i wymienić klasyczne ogrzewanie na to bardziej ekologiczne i ekonomiczne.