Odpowiednia brama wjazdowa ma bardzo duże znaczenie zarówno ze względów funkcjonalnych, jak i estetycznych. Biorąc pod uwagę kwestię praktyczną, najczęściej stawia się ją na wprost wiaty bądź garażu. Rodzaj bramy ma wpływ na ilość miejsca zajmowanego na podjeździe. Niezależnie od tego powinna być ona dopasowana do określonej posesji również pod względem estetycznym. Co więcej, musi stanowić spójną całość z ogrodzeniem. Co jeszcze trzeba wiedzieć o rodzajach bram, dostępnych m.in. w ofercie firmy Brambud?

Co warto wiedzieć na temat bram przesuwnych?

Powiedzeniem cieszą się bramy metalowe przesuwne wyposażone najczęściej w jedno skrzydło, które porusza się wzdłuż ogrodzenia. Takie produkty mają automat ze zdalnym sterowaniem. Jest on najczęściej wbudowany w słupek. Gdy nie ma zasilania, bramę można otworzyć ręcznie. Wówczas należy odblokować mechanizm z wykorzystaniem dźwigni znajdującej się na obudowie słupa. Warto podkreślić, że takie bramy praktycznie nie zajmują miejsca na podjeździe.

Charakterystyka bramy wjazdowej samonośnej i szynowej

W bramie samonośnej skrzydło zawieszone jest w sposób wysięgnikowy. W związku z tym taka konstrukcja przesuwa się nad wjazdem i nie dotyka jego powierzchni. Co więcej, wzdłuż ogrodzenia potrzeba dużo miejsca. W przeciwnej sytuacji nie będzie można całkowicie otworzyć bramy.

Na rynku spotkać także można bramy wjazdowe szynowe. W tym przypadku skrzydło porusza się po szynie, która zainstalowana jest w fundamencie. Wadą tego rozwiązania są często zbierające się w szynie zanieczyszczenia. Jest to szczególnie problematyczne zimą z powodu śniegu – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Brambud z Bielska-Białej, która oferuje swoim klientom konstrukcje ze stali, między innymi bramy, ogrodzenia, a także balustrady.

Podstawowe informacje na temat bram rozwieranych

Skrzydła bram rozwieranych przymocowane są do bocznych słupków. Kąt rozwarcia kształtuje się tutaj na poziomie 90-100. Otwarcie bramy przy wykorzystaniu pilota możliwe jest dzięki zainstalowaniu elektrycznych bądź hydraulicznych siłowników. Przy braku zasilania bramę otwiera się ręcznie. Potrzebny do zdalnego sterowania silnik mocuje się do słupka bądź podmurówki ogrodzenia.

Brama dwuskrzydłowa składa się z dwóch głównych elementów, które mogą mieć do 3 metrów szerokości. Jednakże rzadko inwestuje się w takie rozwiązania. Dużym utrudnieniem jest konieczność odśnieżania powierzchni potrzebnej do otwarcia skrzydeł. Natomiast bramy jednoskrzydłowe sprawdzają się w przypadku wąskich i długich podjazdów. Wadą jest ciężkie skrzydło, które z trudem otwiera się ręcznie.

Renomowany producent

Firma Brambud to producent bram i ogrodzeń dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. W jego ofercie znajdują się liczne interesujące i innowacyjne rozwiązania, które firma przygotowała na przestrzeni wielu lat działalności. Jej doradcy pomogą wybrać odpowiednie produkty z bogatej oferty, a także odpowiednie automaty, co zwiększy funkcjonalność bramy. Przedsiębiorstwo może pochwalić się obszernym portfolio realizacji projektów, a także indywidualnym podejściem do każdego zlecenia i świadczeniem usług na najwyższym poziomie.