Cement to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych. Jego zastosowanie jest dosyć szerokie, jednak należy pamiętać o wyborze odpowiedniego gatunku. W przypadku cementu popularnym rozwiązaniem jest użycie typu portlandzkiego popiołowego, który oferowany jest przez renomowane cementownie. Są one w stanie dostarczyć taki materiał wysokiej jakości – gdzie konkretnie się go stosuje?

Wytrzymały materiał budowlany

Cement portlandzki popiołowy oferowany przez cementownie stosowany do przygotowywania wielu zróżnicowanych elementów konstrukcyjnych. Mogą to być m.in. sporych rozmiarów materiały, takie jak np. płyty fundamentowe wykorzystywane pod budowę domów jednorodzinnych i innych obiektów. Od jakości ich wykonania zależy wytrzymałość całej konstrukcji, dlatego wykorzystany cement powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła. Jest nim cementownia Eurocement, która w swojej ofercie posiada wysokiej klasy cement portlandzki popiołowy.

Materiał ten sprawdza się również przy wykonywaniu prefabrykatów o stosunkowo małych rozmiarach. Z tego względu cementu portlandzkiego popiołowego używa się do przygotowania pustaków czy bloczków betonowych, za pomocą których następnie powstają ściany nośne obiektów. Taki typ cementu jest przez specjalistów rekomendowany także do produkcji zapraw murarskich. Nie są to jednak jedyne zastosowania cementu portlandzkiego popiołowego. Kiedy jeszcze się go używa?

Szerokie zastosowanie w branży budowlanej

Przygotowanie zwartego materiału wyróżniającego się sporą wytrzymałością na wiele czynników zewnętrznych nie jest łatwe. Konieczne jest zastosowanie w tym wypadku trwałego cementu portlandzkiego popiołowego, który sprawdzi się nawet przy wykonywaniu posadzek przemysłowych – wymaga to bowiem użycia materiałów o niskiej zawartości tzw. alkaliów rozpuszczalnych. Można go nawet wykorzystać do stabilizacji gruntów czy podbudowy, co szczególnie zastosowanie znajduje w budownictwie drogowym.

Sprawdzona cementownia jest w stanie zaproponować wysokiej jakości cement portlandzki popiołowy, który będzie łatwo urabialny, a także zapewni doskonałą szczelność betonu. Należy pamiętać, że wybór odpowiedniego dostawcy cementu ma kluczowe znaczenie w kontekście uzyskania trwałości przygotowanych zapraw oraz betonu. Dzięki odpowiednim warunkom technologicznym nowoczesne cementownie mogą również przygotować spore ilości cementu portlandzkiego popiołowego. Pozwoli to na zrealizowanie nawet bardzo skomplikowanych i rozległych prac budowlanych i nie tylko.