Ogrodzenie ma służyć latami, bo jest sporym wydatkiem.  Ważne, żeby dobrze się prezentowało i spełniało kilka podstawowych funkcji. Musi chronić nasz dom przed włamywaczami i wzrokiem przechodniów. Odpowiednio wysokie uniemożliwi wchodzenie po nim jak po drabinie. Stabilne natomiast będzie odporne na silne wichry.  Ogrodzenie musi być zabezpieczone przed korozją.  Możemy zwrócić się do firmy „Brambud” z Bielsko-Białej, która przygotuje projekt i dopasuje produkt do naszych potrzeb.

Jak dopasować ogrodzenie?

Ogrodzenie jest naszą wizytówką i dlatego wszystkie elementy działki muszą być ze sobą spójne. Oznacza to, że ogrodzenie musi być dopasowane do domu i ogrodu.  Podjazd, budynek, altana itp.  muszą mieć pewien jednolity styl.  Istotą jest, by było estetyczne.  Sprawdza się na przykład ogrodzenie panelowe, gdyż jest wytrzymałe i ładnie się prezentuje.  Jeśli nasz dom wymaga nowej elewacji, a my kupimy drogie ogrodzenie, musimy czym prędzej otynkować budynek, bo inaczej będzie raził.

Jaka brama sprawdzi się na działce?

Brama przesuwna opiera się na jednym skrzydle.  Otwiera się od wewnętrznej strony i sprawdzi się przy szerokiej posesji.  Natomiast na wąskiej działce warto zamontować bramę skrzydłową. Jeśli ma być wygodna i bezpieczna, to wybierzmy bramę automatyczną.  Niestety to drogą inwestycją, bo dochodzi zakup mechanizmu napędowego, fotokomórek i akumulatorów awaryjnych.  Nie musimy wówczas wychodzić z samochodu, żeby ją otworzyć i zamknąć, gdyż otwierana jest za pomocą pilota lub przycisku przy słupku bramy.

Bramy garażowe -jakie są najlepsze?

Brama garażowa powinna być wygodna, wytrzymała, dopasowana do domu i otoczenia.  Sprawdza się na przykład brama roletowa, która działa podobnie jak roleta w oknie.  Jej zaletą jest duża oszczędność miejsca.  Przy bramie uchylnej natomiast musimy pozostawić wolną przestrzeń, bo skrzydło unosi się w górę i jeśli ustawimy sprzęt lub narzędzia, nie otworzymy jej.  Największym jednak powodzeniem cieszy się brama segmentowa.  Segmenty unoszą się pionowo do góry i poziomo wzdłuż sufitu.  Przesuwają się dzięki jezdnym rolkom na prowadnicach.  Bramy segmentowe mogą być otwierane i zamykane automatycznie lub ręcznie.

Jaką balustradę wybrać?

Balustrada musi być dopasowana do domu i wygodna w utrzymaniu czystości.  Dużym zainteresowaniem cieszą się balustrady drewniane.  Drewno możemy łączyć z nowoczesnymi elementami ze stali nierdzewnej.  Jeśli nie jesteśmy zwolennikami łączenia stali nierdzewnej z drewnem, zróbmy poręcze i balustrady, tylko ze stali nierdzewnej.  Wyglądają estetycznie i ciekawie.  Ze stalą nierdzewną możemy łączyć szkło, tak w balustradach zewnętrznych jak, i wewnętrznych.