Różnego rodzaju awarie instalacji kanalizacyjnej zdarzały się, zdarzają i najprawdopodobniej będą zdarzać. Bez względu na to, czy mowa tutaj o domu, mieszkaniu czy też zakładzie przemysłowym, próby samodzielnego poradzenia sobie z usterkami zazwyczaj nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wynika to przede wszystkim z rozległości całego systemu. Już samo zlokalizowanie przyczyn awarii jest niezwykle trudne. Dlatego też warto skorzystać z usług pogotowia kanalizacyjnego. Dlaczego?

Czym jest inspekcja TV instalacji?


Inspekcję kanalizacji przeprowadza się oczywiście za pomocą specjalistycznie zaprojektowanych kamer. Służą one do precyzyjnego zlokalizowania dwóch najczęściej spotykanych przyczyn niedrożności instalacji. Po pierwsze nowoczesne urządzenia pozwalają wykryć nagromadzone w świetle rur zanieczyszczenia oraz zatory. Wysoka jakość przesyłanego obrazu umożliwia nawet wstępne określenie tego, z jakimi konkretnie zanieczyszczeniami ma się do czynienia.

To bardzo istotne – biorąc pod uwagę konieczność właściwego dobrania dysz czyszczących. Po drugie natomiast kamery znacząco ułatwiają odnalezienie nieprawidłowości z budowie całego systemu. To dzięki ich wykorzystaniu wykonawcy nie stają przed koniecznością przeprowadzania skomplikowanych i czasochłonnych prac ziemnych.

Przy dużych średnicach rur, z jakimi można spotkać się m.in. w kanalizacjach miejskich, stosuje się kamery samojezdne, które mają możliwość pomiaru spadku kanalizacji, a także dokładnego obejrzenia rur kanalizacyjnych od wewnątrz. Natomiast przy mniejszych średnicach, spotykanych przede wszystkim w domach, wykorzystuje się kamery umożliwiające przegląd rur kanalizacyjnych poprowadzonych np. do zlewu, WC, umywalek lub pionów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak funkcjonują firmy świadczące usługi pogotowia kanalizacyjnego?


Mniej lub bardziej odczuwalna w skutkach awaria kanalizacji może przytrafić się w każdym momencie – bez względu na porę dnia i nocy. Korzystając z usług pogotowia kanalizacyjnego świadczonych przez firmę Hydro Seb, klienci zyskują absolutną pewność co do tego, że specjaliści pojawią się na miejscu zdarzenia tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Z praktycznego punktu widzenia warto wiedzieć również o tym, że oferta została przygotowana zarówno z myślą o klientach indywidualnych, jak i o partnerach biznesowych.

Doświadczenie oraz nowoczesne wyposażenie sprawiają, iż specjaliści – po określeniu bezpośredniej przyczyny awarii – mogą zająć się usuwaniem jej skutków. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć na szeroko zakrojone wsparcie w zakresie czyszczenia, zadymiania oraz udrażniania instalacji kanalizacyjnej. Przeprowadzone prace objęte są oczywiście stosowną gwarancją wykonawczą.