Prawidłowy stan pokrycia dachowego i otworów wlotowych instalacji odwadniającej jest niezwykle istotny. Aby uchronić się przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi zalegającym śniegiem i innymi zanieczyszczeniami, warto regularnie czyścić dach i jego elementy. Tego rodzaju usługi znajdziesz w ofercie przedsiębiorstwa Miro Dach Serwis! Twój dach będzie lśnił czystością, a jego żywotność zostanie znacznie przedłużona.

Na czym polega czyszczenie dachu?

Dach wieńczy cały obiekt, dlatego też odgrywa niezwykle ważną rolę, jaką jest ochrona wnętrza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jego uszkodzenia powodują, że dach przecieka, a zalegający śnieg i zabrudzenia są jednymi ze sprawców tych uszkodzeń. Aby zminimalizować to ryzyko, niezbędne jest regularne czyszczenie dachów oraz otworów instalacji odwadniającej i rynien. Jest to idealny sposób na przywrócenie mu estetycznego wyglądu, konserwacji, a tym samym przedłużenia jego żywotności!

Mchy, glony, porosty, gałęzie, śnieg, smog, jak i wiele innych zabrudzeń gromadzi się na każdym pokryciu dachowym. Najbardziej zabrudzone są dachy płaskie oraz z wieloma jaskółkami. Znacznie łatwiej usunąć zalegający śnieg i wyczyścić dach z blachy niż z dachówki ceramicznej lub betonowej. Jednak dla firmy Miro Dach Serwis żadne pokrycie dachowe nie jest problemem!

Dzięki dostępowi do specjalistycznych maszyn i urządzeń, a także środków czyszczących, dach będzie lśnił czystością

– zapewnia pracownik firmy Miro Dach Serwis.

Oczywiście pracownicy firmy najpierw przystępują do dokładnego obejrzenia stanu dachu, a następnie dobierają odpowiednią technikę i środki. Czasami niezbędne jest wykonanie drobnych napraw lub wymiana rur i elementów dekarskich.

Korzyści, jakie przyniesie Ci regularne czyszczenie dachu

Zlecając kompleksowe czyszczenie dachu firmie Miro Dach Serwis, możesz liczyć na:

  • usunięcie mchów, glonów i innych mikroorganizmów;
  • usunięcie zabrudzeń i zalegającego śniegu;
  • konserwację dachu, co znacznie zmniejszy jego nasiąkliwość oraz zapobiegnie uszkodzeniom;
  • usuwanie zacieków oraz śladów powstałych w wyniku oddziaływania sadzy.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest odśnieżanie dachu i usuwanie nagromadzonego śniegu. W końcu przyjdzie czas, kiedy zrobi się nieco cieplej, a śnieg zacznie się zsuwać. Nie tylko spowoduje to podtopienia, ale zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców, którzy aktualnie mogą przebywać na dworze. 

Zastosowanie podnośników koszowych oraz metod alpinistycznych przez pracowników firmy Miro Dach Serwis pozwoli wyczyszczenie dachów płaskich, na budynkach wysokościowych, jak i dachów o znacznym spadku.