Konieczny remont.

Materiał partnera
2020-01-29

Jeśli nie remontowałeś od kilku lat domu czy mieszkania to z pewnością myślisz o jego odświeżeniu. Możesz to robić etapami, ale jest to bardziej pracochłonne. Wciąż musisz przenosić meble i sprzątać po brudnych pracach remontowych. Znacznie prościej wynająć firmę i zrobić kapitalny remont wszystkich pomieszczeń. Kiedy masz dom, warto też wyremontować poddasze. Jeśli finansowo nie podołasz, musisz prace remontowe zlecać etapami. Najważniejsza jest solidna ekipa, której możesz zaufać. Zrobi remont profesjonalnie i w terminie. Doradzi też w sprawie materiałów budowlanych.

Poddasze.

Adaptacja poddasz, wymaga odpowiedniego planu. Musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Z pewnością chcesz mieć więcej światła i zagospodarowaną całą powierzchnię. Pokój na poddaszu wymaga odpowiedniej podłogi, okien i schodów, które do niego prowadzą. Nie musisz zatrudniać architekta, bo firma, która ma doświadczenie, świetnie Ci doradzi w tej kwestii. Poza tym fachowcy wiedzą, gdzie kupić najlepsze materiały. Dobrze wykonane wnętrze poddasza wykorzystuje maksymalną ilość światła dziennego. Oświetlenie sztuczne musi być bezpieczne i energooszczędne, więc sprawdź, a w razie potrzeby wymień instalację elektryczną. Poddasze jest dodatkową powierzchnią mieszkalną i musi być wyremontowane tak jak pozostałe pokoje.

Łazienka.

To pomieszczenie wymaga dużo pracy i jest kosztowne. Musisz kupić płytki, materiały do hydrauliki, farbę, gips, fugę itp. oraz armaturę. W zasadzie tworzysz łazienkę na nowo. Nie kupuj żadnych materiałów bez porozumienia się z fachowcem. Powiedz, czego oczekujesz, jaki masz plan, a on ci zrobi listę materiałów, które musisz mu dostarczyć. Dobry fachowiec służy radą w każdej kwestii. Nawet jeśli masz swoje pomysły w kwestii płytek, to zapytaj, czy będą się ładnie prezentowały, czy są praktyczne i czy wielkość jest odpowiednia. Ciemne płytki w małej łazience zmniejszą optycznie łazienkę, natomiast w dużym pomieszczenia sprawdzą się idealnie. Dokładnie ustal jakie płytki musisz kupić na podłogę. Muszą być trwałe i antypoślizgowe. Liczy się nie tylko wizualność, bo w łazience często jest wilgoć i tworzy się grzyb.

Pokój, salon.

Przy takim doborze farb i tapet można zrobić pokój i salon marzeń. Wszystko zależy od upodobań i potrzeb. Można każdą ścianę pomalować innym kolorem, założyć fototapetę itd. Dobierz kolor do siebie. Jeśli chcesz mieć wiosnę lub lato w domu przez cały rok, pomaluj ściany jasnymi farbami, pastelowymi i pozwól sobie na fototapetę. Niektórzy fundują sobie obraz zrobiony z puzzli, mają rozrywkę i jednocześnie piękny widok. Możliwości jest naprawdę dużo, ale by móc świętować zakończony remont, musisz być w pełni zadowolony. Wybierz taką firmę remontową, żeby wyrównała ściany, położyła równo panele i tapetę, a jeśli tylko kładziesz farbę na ściany, by dobrze przygotowała grunt. Niezwykle istotną sprawą jest sufit. Możesz trochę pofantazjować i zrobić nawet kosmos na suficie, ale przede wszystkim musi być idealnie równy, a jeśli potrzeba zrób sufit podwieszany. Zaufaj doświadczonym specjalistom, mogą Ci doradzić co zrobić, by salon był przytulny lub reprezentacyjny, jeśli tego oczekujesz.

Budowlanymi usługami wykończeniowymi, pod klucz od wielu lat zajmuje się firma „Jarosław Powroźnik” w Kielcach, przy ul. Malachitowej 29. w województwie świętokrzyskim. Wykonuje kompleksowe remonty, biały montaż.

Opracowanie artykułu:

Jarosław Powroźnik

ul. Malachitowa 29, 25-754 Kielce świętokrzyskie
e-mail
telefon