Pojazdy szynowe zarówno spalinowe, jak i elektryczne wymagają okresowych przeglądów, które wykonywane są one zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Firmy przeprowadzają także naprawy i regeneracje podzespołów, zespołów i kompletnych urządzeń pojazdów tradycyjnych i naprawy rewizyjne oraz kontrolne sprawdzenia prędkościomierzy. Jeśli jest konieczność wymiany uszkodzonej części na nową, oferują również zamiennik. Zapewniają wysoką jakość usług.

Stan infrastruktury kolejowej w Polsce.

Stan infrastruktury kolejowej w naszym kraju pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Chociaż w ostatnich latach nastąpiła duża poprawa, to nadal tory, po których jeżdżą tramwaje i pociągi, wymagają wymiany i naprawy. Ważną sprawą jest remont nawierzchni kolejowej i utrzymanie sprawności technicznej. Szyny, podkłady i rozjazdy podlegają ciągłej wymianie, podtorza naprawie, a podsypka oczyszczaniu, uzupełnianiu i zagęszczaniu. Remonty dróg kolejowych i tramwajowych zapobiegają degradacji nawierzchni i utrzymują jej sprawność techniczną. Podobnie jest z resztą z pojazdami szynowymi, które wymagają konserwacji i modernizacji. Profesjonalna ekipa serwisowa Seluch Dariusz Selka zajmuje się między innymi: naprawami okresowymi, bieżącymi i awaryjnymi oraz przeglądami tramwajów, pociągów , wagonów kolejowych oraz kolejek.

Serwis pojazdów szynowych.

Pojazdy szynowe i maszyny robocze, w tym drezyny, żurawie kolejowe typu EDK wymagają przebudowy i modernizacji wagonów towarowych socjalno-gospodarczych. Niezbędne jest również przeprowadzanie przeglądów okresowych, serwisów i konserwacji. Można również zmienić ich funkcjonalność i wyposażenie. Firmy świadczące tego typu usługi oferują:

  • badanie, regulacje oraz regeneracje zaworów rozrządczych,
  • obtaczanie zestawów kołowych z rewizją łożysk,
  • badanie i regeneracja zderzaków,
  • badanie i regeneracja resorów,
  • badanie i regeneracja aparatów ciepławych,
  • naprawy bieżące pojazdów szynowych,

Polonizacje” lokomotyw, przygotowanie do eksploatacji wg wymagań UTK i modernizacje podzespołów lokomotyw spalinowych i elektrycznych.

Ponadto firmy przeprowadzają diagnostykę i przeglądy okresowe lokomotyw spalinowych i elektrycznych, zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.

Części zamiennego pojazdów szynowych.

Pojazdy szynowe podobnie jak kołowe ulegają awariom. Potrzebują zatem części zamiennych, które firma zajmująca się naprawami, dostarcza na miejsce jak: sprężarki, wentylatory chłodnic, urządzenia cięgłowe, prądnice, silniki trakcyjne, rozruszniki, panele, wyświetlacze, układy korbowo-tłokowe, głowice i rozrządy, podzespoły doprowadzające paliwo, układy chłodzenia i smarowania, przekładnie i koła zębate; sprzęgła, filtry powietrza, paliwa, oleju; części do wózków, wykładziny ślizgów, amortyzatory, łożyska, maźnice, obudowy przekładni, turbosprężarki i ich części, rozruszniki. Firma Seluch Dariusz Selka oferuje także części elektryczne i elektroniczne: panele i wyświetlacze; karty i czujniki, szczotki węglowe, elementy szafy elektrycznej oraz liczniki energii, motogodzin, układy pomiaru zużycia paliwa, reflektory halogenowe oraz układy śledzenia GPS i inne produkty. Firma zapewnia wysoką jakość usług i terminową realizację.