Sprawna realizacja każdej inwestycji budowlanej wymaga zastosowania różnorodnego sprzętu i odpowiednich maszyn dostosowanych do rodzaju koniecznych do wykonania prac. Często spotykaną na placach budowy maszyną jest minikoparka. Jakie są zalety tego sprzętu budowlanego? Jakie prace szybko i sprawnie można wykonać korzystając z minikoparki od firmy Koppiter?  

Minikoparka – uniwersalna maszyna budowlana

Minikoparki są niezbędne na prawie każdym placu budowy. Dzięki niewielkim rozmiarom są wyjątkowo zwrotne i szczególnie przydatne w miejscach. gdzie ograniczona przestrzeń uniemożliwia korzystanie z większego i cięższego sprzętu. Minikoparki są łatwe w transporcie – mogą być przewożone na lawecie lub przyczepie. Minikoparki poruszają się na podwoziu gąsienicowym gumowym lub metalowym, a także kołowym. Te ostatnie wykorzystywane są głównie w przestrzeniach zamkniętych. Natomiast napęd gąsienicowy zapewnia dużą stabilność pracy urządzenia, zwłaszcza na nieutwardzonym gruncie. Minikoparki najczęściej wyposażone są w łyżki zabierakowe lub wygarniające. Jednak w zależności od potrzeb mogą być wymieniane na świder, nożyce czy młot hydrauliczny. 

Najczęstsze zastosowania minikoparek

Minikoparki wykorzystywane są przede wszystkim do przygotowania terenu pod montaż przyłączy wodnych i kanalizacyjnych oraz instalacji gazowniczych, jak również elektroinstalacyjnych. Urządzenia te znalazły także zastosowanie przy wykonywaniu wykopów pod fundamenty czy rowów melioracyjnych. Minikoparki sprawdzają się podczas wyrównywania terenu pod parkingi lub podjazdy. Mogą być również wykorzystane do załadunku i rozładunku sypkich materiałów. Podobnie jak w przypadku większości maszyn budowlanych najbardziej ekonomiczną formą użytkowania minikoparki jest wynajem urządzenia wraz z profesjonalnym operatorem od sprawdzonej firmy. W ten sposób nie musisz uwzględniać kosztów serwisowania sprzętu, ewentualnych napraw i przeglądów technicznych. 

Zakres usług oferowanych przez firmę Koppiter

Firma Koppiter prowadzona przez Piotra Oporowskiego zlokalizowana jest w miejscowości Mochy na terenie województwa wielkopolskiego. Przedsiębiorstwo prowadzi wynajem dwutonowych minikoparek. Ponadto przyjmuje zlecenia na prace budowlane w zakresie przygotowania wykopów pod fundamenty oraz pod przyłącza wodno-kanalizacyjne. Firma Koppiter zajmuje się także niwelacją terenu. Prowadzi działalność w obrębie województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Przedsiębiorstwo Piotra Oporowskiego współpracuje z firmami budowlanymi oraz klientami indywidualnymi. Firma zatrudnia pracowników o wysokich kwalifikacjach zawodowych. Wszelkie zlecane prace wykonuje rzetelnie i terminowo. Firma Koppiter zapewnia dogodne warunki współpracy i profesjonalną obsługę.