Biuro to miejsce, gdzie każdego dnia sporo się dzieje. Natłok pracy i formalności do załatwienia związanych z prowadzeniem działalności lub rzetelne wykonywanie swoich obowiązków często sprawia, że na dalszy plan odchodzi kwestia sprzątania. Jednakże czystość i porządek w biurze symbolizują profesjonalizm pracowników oraz jakość oferowanych przez nich usług. Dlatego firmy sprzątające, takie jak Clinuś, wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom, w zakres swojej działalności włączyły kompleksowe sprzątanie biurowców. Jakie czynności są konieczne do wykonania w takich miejscach?

Prestiż firmy

Czyste i uporządkowane biuro znacząco wpływa na postrzeganie firmy, bez względu na to czy to duża, międzynarodowa korporacja, czy niewielkie, lokalne przedsiębiorstwo działające na mniejszą skalę. Potencjalni klienci lub współpracownicy zwracają uwagę na panująca wewnątrz atmosferę ale również na sposób pracy, który niejednokrotnie świadczy o jakości oferowanych przez daną firmę usług i o jej profesjonalizmie. Specjaliści z firmy sprzątającej Clinuś, zajmujący się sprzątaniem biur, mówią o tym, że bałagan w pomieszczeniach generowany jest przez szybkie tempo pracy i nawarstwianie się obowiązków niezbędnych do wykonania w krótkim czasie. Pracownicy jedzą śniadanie czy lunch w pośpiechu i piją w biegu, co powoduje powstawanie plam na ich biurkach, czasami także na dokumentach. A na podłodze niejednokrotnie pojawia się rozlana kawa czy inny napój. Na regałach piętrzą się stosy papierów, tych ważnych i tych mniej istotnych. Chaotyczny, pełen dezorganizacji i bałaganu biurowy krajobraz podświadomie tworzy negatywny wizerunek całej firmy, co może rzutować na pozyskiwanie nowych zleceń czy klientów. Dlatego kwestię sprzątania biura należy zostawić profesjonalistom z Clinuś. Wiele mówi się bowiem o pozytywnym wpływie uporządkowanej przestrzeni na koncentrację, co w konsekwencji oznaczać może wzrost efektywności pracy.

Jak temu zaradzić?

Przedstawione wyżej sytuacje, które powodują powstawanie bałaganu, zazwyczaj są nieuniknione. Jednakże trzeba wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Firma sprzątająca Clinuś zachowuje najwyższe standardy czystości w trosce o komfort klienta oraz utrzymanie prestiżowego wizerunku biurowca. Prace rozpoczyna od uporządkowania biurka i dokumentów znajdujących się na nim, które powinny trafić do opisanych segregatorów, ułatwiających ich znalezienie. Do ich zadań należy również opróżnienie pojemników na śmieci oraz podlanie kwiatów. Ze względu na wielopiętrowe biurowce konieczne jest zastosowanie odpowiednich sprzętów oraz środków bezpieczeństwa podczas prac wysokościowych, czyli głównie mycia okien. Powstające po opadach atmosferycznych zabrudzenia, w towarzystwie kurzu i spalin tworzą na szklanych powierzchniach bardzo nieestetyczne zacieki, których zmycie możliwe jest tylko przed specjalistów posiadających profesjonalny sprzęt. Podłogi pokryte wykładziną wymagają regularnego czyszczenia, gdyż chłoną wszystkie zanieczyszczenia mogące negatywnie wpływać na zdrowie pracowników i powodować reakcje alergiczne.

Dlaczego Clinuś to godna polecenia firma sprzątająca?

Ponieważ pracownicy firmy rzetelnie wykonują wszystkie powierzone im zadania, zostawiając po sobie czyste i pachnące wnętrza. Dotrzymują ustalonych wcześniej terminów i zawsze przychodzą na czas. Dysponują specjalistycznym sprzętem, a używane przez nich środki czystości są bardzo wysokiej jakości. Pracują w dobrym tempie, nie przedłużając bezpodstawnie swoich usług, ale także nie sprzątając z zawrotną prędkością, co mogłoby się negatywnie odbić na jakości pracy. Warto dodać, że firmie Clinuś można też zlecić sprzątanie domów, mieszkań, przedszkoli, a nawet hal przemysłowych.