Dzięki ewolucji świadomości społecznej przemysłowe zagrożenia ekologiczne są postrzegane jako realne niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Pojawiają się liczne projekty mające ograniczyć degradację środowiska i niektóre z nich są skuteczne, inne traktują ten temat jako trampolinę reklamową dla zwiększenia obrotów firmy. Często zapominamy jednak, że obecne od wielu dziesięcioleci praktyki są jednymi z najbardziej ekologicznych inicjatyw, jakie mogą być podjęte przez każdego z nas, a przykładem jest tapicerowanie używanych mebli przez firmy, takie jak Pracownia Tapicerska Matoo.

Zalety skórzanych obić

Konsumpcyjny tryb życia praktykowany przez większą część społeczeństwa ma zgubne skutki dla środowiska naturalnego, a jednym ze skutków tego jest ogromna ilość śmieci i odpadków. Pęd za posiadaniem nowych rzeczy zagnieździł się już na dobre w umysłach, a nieracjonalne marnotrawstwo i brak dla tego uzasadnienia często spotykają się z obojętnością. Tymczasem renowacja obić w zakładach tapicerskich jest jednym z najlepszych przykładów, że odpowiednio odrestaurowane przedmioty mogą być nie tylko bardziej estetyczne i praktyczne, ale również wydatnie zmniejszyć marnotrawstwo i zanieczyszczenie środowiska. Meble obite skórą są bardzo stylowe i „oddychają”, przez co są nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu Szezlongi i sofy tapicerowane doskonale prezentują się w każdym pomieszczeniu, dodając mu charakteru i klimatu. Fotele skórzane są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej kupowanych mebli, zarówno ze względu na swój reprezentacyjny wygląd, jak i komfort użytkowania.

Tapicerstwo-słuszny trend

Pomimo dużej trwałości skóry na otarcia, meble tapicerowane zużywają się jak wszystkie inne, lecz zamiast wyrzucać je lepiej rozważyć naprawę tapicerki lub jej wymianę w zakładzie tapicerskim. Konstrukcja i rama mebli siedziskowych są elementami bardzo trwałymi, a renowacja dokonana przez profesjonalnego tapicera potrafi w pełni przywrócić blask meblom. Specjalista z Pracowni Tapicerskiej Matoo zapewnia, że przez zastosowanie lepszej gatunkowo skóry lub dodatkowe wypełnienie siedziska można osiągnąć rezultaty daleko przewyższające oryginał pod względem estetycznym oraz komfortu użytkowania. Posiadając ramę konstrukcyjną sofy lub fotela, można zlecić tapicerowi własną, indywidualną koncepcję mebla ze skórzanym obiciem, a tym samym mieć wyjątkowe umeblowanie za ułamek ceny designerskiego. Firmy tapicerskie posiadają duży wybór skór naturalnych o rozmaitych fakturach i kolorach, a także skóry ekologiczne produkowane na bazie tkanin poliestrowych do złudzenia przypominające naturalną skórę. Skóry ekologiczne, zwane również dermami, są bardzo popularne i mocno propagowane przez obrońców praw zwierząt. Warte rozważenia jest również kupno mebli z tańszym obiciem, a następnie zlecenie wymiany tapicerki na skórzaną, dzięki czemu zyskamy lepsze jakościowo umeblowanie za znacznie niższą cenę.

Poznaj ofertę Pracowni Tapicerskiej Matoo

Pracownia Tapicerska Matoo oferuje profesjonalne usługi związane z odnawianiem mebli, dzięki którym zyskają one nowe życie. Firma zajmuje się tapicerowaniem różnego rodzaju mebli, takich jak fotele, sofy, kanapy czy łóżka. W swojej ofercie posiada również obijanie mebli, renowację łóżek, naprawy tapicerskie oraz konserwację starych mebli. Firma wykonuje także wszelkiego rodzaju naprawy tapicerskie, od uszkodzeń materiałowych po problemy strukturalne, gwarantując solidne i trwałe rozwiązania.