Czeka Cię aranżacja wnętrza w nowym domu? Jednym z wyborów, jakiego będziesz musiał dokonać, jest sposób wykończenia ścian w każdym z pomieszczeń. Najpopularniejsze jest tradycyjne malowanie ścian farbą lub tapetowanie. Z naszego artykułu poznasz zalety i wady obu metod oraz uzyskasz cenne informacje, dzięki którym rozwiejesz swoje ewentualne wątpliwości!

Malowanie czy tapetowanie ścian?

Malowanie ścian to jeden z najpopularniejszych sposobów na ich efektowne wykończenie. Dostępność szerokiej gamy kolorystycznej oraz różnych rodzajów preparatów – pozwala dobrać taki, który idealnie wpasuje się w wyposażenie i styl danego pomieszczenia.

Decydując się na pomalowanie ścian, w każdej chwili możemy dokonać zmiany koloru, bez ponoszenia wysokich kosztów i konieczności przeprowadzania gruntownego remontu

– informuje pracownik firmy Budex.

Zwolennikami malowania są przede wszystkim właściciele niewielkich mieszkań, w których świetnie sprawdzają się jasne i jednolite kolory ścian. Co więcej, dzięki nim możemy poszaleć z dodatkami, zasłonami oraz obrazami!

Z kolei tapetowanie to nieco bardziej pracochłonny proces, ale przynoszący naprawdę imponujące efekty. Bogactwo wzorów i struktur, jakie oferują producenci tapet, daje szerokie możliwości aranżacyjne. W łazienkach sprawdzą się tapety wodoodporne, a w pozostałych pomieszczeniach te wykonane z papieru!

To jeszcze nie wszystko!

Tapety pozwalają wygłuszyć pomieszczenie i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne i klimatyczne.

Jeżeli nadal nie wiesz, na co się zdecydować, skorzystaj z pomocy specjalistów w wykańczaniu wnętrz z firmy Budex Remonty i Wykończenia Ocieplanie Budynków Dariusz Cebula.

A może malowanie i tapetowanie?

Warto rozważyć połączenie obu metod i część ścian w pokoju pomalować na jednolity kolor, a pozostałe fragmenty (np. ściankę za telewizorem lub łóżkiem, wnękę między półkami) udekorować wzorzystą, kolorową tapetą! Dzięki takiej aranżacji nadasz wnętrzu charakter i podkreślisz najważniejsze zakątki!