Materiały oferowane przez renomowane żwirownie

Materiał partnera
2019-06-01
Żwirownia

Materiały sypkie są szeroko wykorzystywane w wielu branżach. Najczęściej mają zastosowanie w budownictwie, gdzie używa się ich do tworzenia solidnych konstrukcji i nie tylko. Należy jednak pamiętać, że takie materiały muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z renomowaną żwirownią – co konkretnie jest ona w stanie zaoferować swoim klientom?

Żwir, ale nie tylko

Głównym elementem oferty dobrych żwirowni, jest – jak sama nazwa wskazuje – żwir. Z tego materiału można m.in. usypać trwałą drogę, po której poruszać mogą się z powodzeniem nawet ciężkie pojazdy. Szeroki asortyment sprawdzonych żwirowni obejmuje jednak znacznie więcej materiałów sypkich, do których zalicza się również suszony piasek. Jest on wykorzystywany do oczyszczania powierzchni stalowych różnego rodzaju elementów, a także konstrukcji betonowych czy drewnianych.

Należy jednak pamiętać, że piasek do piaskowania musi być w sposób odpowiedni przygotowany. W dobrych żwirowniach, takich jak np. Spółka Szymańscy s.c., piasek poddawany jest specjalistycznym procesom, w tym m.in. fluidyzacji. Zanim jednak do niej dojdzie, materiał sypki musi być podgrzany do odpowiednio wysokiej temperatury. Wynosi ona nawet 650 stopni Celsjusza, dlatego tylko niektóre żwirownie są w stanie zrealizować całą procedurę przygotowania piasku suszonego w sposób profesjonalny i gwarantujący doskonałe jego parametry. Nie jest to jednak koniec oferty sprawdzonych żwirowni – czym jeszcze dysponują?

Szereg materiałów sypkich

W dobrej żwirowni można uzyskać zatem suszony piasek oraz żwir, ale także ścierniwo do piaskowania. Sporym zainteresowaniem cieszy się również kruszywo drogowe, z którego usypuje się różnego rodzaju ścieżki czy nawierzchnie wykorzystywane potem do łatwego dojazdu do posesji. Co ciekawe, w żwirowniach można zakupić nawet elementy dekoracyjne do przydomowych ogrodów. Występują one w formie specjalnie przygotowanych kamieni, które świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju terenach zielonych.

Do najczęściej wybieranych materiałów sypkich oferowanych przez renomowane żwirownie zalicza się również sól drogowa. To dzięki niej możliwe jest utrzymanie przyczepności na oblodzonych nawierzchniach, dlatego w sezonie zimowym jest ona podstawowym elementem zarówno właścicieli posesji, jak i instytucji publicznych dbających o jakość dróg. Ofertę uzupełniają podsypki oraz czarna ziemia, które także są szeroko wykorzystywanymi materiałami sypkimi. Warto pamiętać, by zakupić je w sprawdzonej żwirowni – tylko dobre źródło gwarantuje ich wysoką jakość.

Opracowanie artykułu:

"Spółka Szymańscy" S.C.

ul. Wrocławska 61, 62-310 Pyzdry wielkopolskie
e-mail
www