Szykujesz się do remontu i większość prac chcesz wykonać samodzielnie? Przed przystąpieniem do działania konieczne będzie skompletowanie odpowiedniego sprzętu. Jeżeli szukasz szlifierki, która doskonale sprawdzi się przy Twoim remoncie, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. W sklepie Metalik kupisz wszystko, co potrzebne do remontu domu bądź mieszkania, a w wyborze odpowiednich produktów pomogą Ci specjaliści. Co warto wiedzieć o szlifierkach? Jak wybrać odpowiednią? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szlifierki? 

Z pewnością zauważyłeś już, że rynek obfituje w przeróżne rodzaje urządzeń i narzędzi budowlanych. Tak też jest ze szlifierkami – kątowe, taśmowe, stołowe, a może oscylacyjne? Przed wyborem warto zapoznać się z najważniejszymi parametrami i charakterystyką sprzętu. To pomoże Ci dokonać właściwego zakupu i ułatwi prace remontowe. Przede wszystkim sprawdź podstawowe parametry urządzenia, takie jak moc pobierana czy funkcja regulacji obrotów. 

Warto wiedzieć, że im wyższa moc pobierana (wyrażana w watach), tym twardsze mogą być materiały, które chcesz poddać obróbce. Nie każde urządzenie wyposażone jest w funkcję regulacji obrotów. Może ona jednak ułatwić dostosowanie szybkości jego pracy do konkretnego materiału. Przy wyborze zwróć także uwagę na wagę sprzętu i wygodę trzymania w dłoni. Lekkie i kompaktowe urządzenie ułatwi prace remontowe i utrzymanie stabilnej postawy. 

Jaki rodzaj szlifierki wybrać? 

Przede wszystkim warto przemyśleć, do obróbki jakich materiałów chcesz wykorzystać dany sprzęt. Szlifierki oscylacyjne to doskonały wybór do szybkiego szlifowania płaskich bądź lekko zaokrąglonych materiałów. Sprawdzi się, jeżeli chcesz poddać obróbce blaty, meble bądź drzwi. Z kolei szlifierka kątowa to świetne rozwiązanie nie tylko do drewna, ale także do przecinania metalu, ceramiki lub betonu, jak również do polerowania. W ostatnim przypadku warto jednak wybrać urządzenie z regulacją obrotów, by nie spalić lakieru. Do obróbki dużych i płaskich powierzchni, nawet tych pokrytych lakierem lub okleiną, zalecany jest zakup szlifierki taśmowej. Należy pamiętać, że przesuwa się ona jedynie po linii prostej, ale daje szybkie i dokładne rezultaty. 

Gdzie zakupić wysokiej jakości szlifierki? 

Wybór odpowiedniego sprzętu to już połowa sukcesu. Należy jednak pamiętać, że aby sprzęt spełnił swoje zadanie i służył w przydomowym warsztacie wiele lat, powinien być sprawdzony i solidny. Metalik to hurtownia oferująca wiele rodzajów szlifierek, a także wszelkie niezbędne narzędzia i akcesoria do remontów lub prac wykończeniowych. Wykwalifikowany personel zawsze służy radą i pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru. Hurtownia Metalik od lat zaopatruje większych i mniejszych przedsiębiorców. Jeżeli w asortymencie sklepu nie znajdziesz tego, czego potrzebujesz, przedstawiciele skorzystają z zasobów partnerów handlowych, by zapewnić Ci potrzebny sprzęt. Wybierając Metalik, możesz mieć pewność, że sięgasz po sprawdzone produkty, najwyższej jakości.