Kupiłeś dom z rynku wtórnego i zastanawiasz się, czy instalacja centralnego ogrzewania wymaga remontu? Modernizacja C.O. to sposób na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i wyeliminowanie strat ciepła. Korzystając z usług P.S Instal dowiesz się, jakie działania należy podjąć, aby zmniejszyć zużycie ciepła do ogrzania budynku, i które elementy wymagają natychmiastowej wymiany.

Instalacja centralnego ogrzewania – modernizacja

W większości polskich domów występuje wodna instalacja C.O., która może być zmodernizowana na kilka sposobów. Jednym z nich jest zaizolowanie rur, które przechodzą przez pomieszczenia nieogrzewane lub o niższej temperaturze w celu zredukowania strat ciepła. Bardzo ważnym elementem prac naprawczych jest uszczelnienie instalacji pozwalające usunąć przecieki wodne. Specjalista z P.S Instal zauważa, że niekiedy problem leży w niedrożnych rurach – w takich przypadkach należy wykonać płukanie instalacji z zanieczyszczeń. Jeżeli budynek ma kilka kondygnacji zaleca się wykorzystanie samodzielnych odpowietrzników na każdym pionie.
Rekomendowanym usprawnieniem, które zwiększa skuteczność systemu grzewczego, jest zastosowanie termostatu regulującego pracę kotła. W praktyce oznacza to, że użytkownik może zaprogramować temperaturę w wybranym pomieszczeniu i utrzymywać ją na stałym poziomie (kocioł włącza się i wyłącza automatycznie).

Wymiana instalacji centralnego ogrzewania

Jeżeli planujesz wymianę całej instalacji C.O., najlepiej zdecydować się na układ zamknięty z możliwością montażu dowolnych grzejników.

Kluczowym elementem zabezpieczającym kocioł jest ciśnieniowe naczynie wzbiorcze, który chroni przed wzrostem ciśnienia. Zamknięte instalacje C.O. są świetnie chronione przed korozją i odznaczają się stuprocentową szczelnością

– wyjaśnia technik z P.S Instal. Warto przy tym zauważyć, że układ zamknięty daje możliwość efektywnego korzystania z kotłów na paliwo stałe, które są zintegrowane z C.O. za pomocą wymiennika ciepła.