Klimatyzacja jest coraz częściej podstawowym wyposażeniem większości obiektów użytkowych. Możliwości, jakie daje sprawnie działający układ, zapewniają stworzenie optymalnych warunków w każdym pomieszczeniu budynku. Należy jednak pamiętać, że montaż klimatyzacji to szereg skomplikowanych prac, które warto powierzyć specjalistom. Czym konkretnie zajmą się w tym zakresie?

Projekt klimatyzacji to podstawa

Odpowiednie rozplanowanie umieszczenia w budynku poszczególnych urządzeń wykorzystywanych w układzie klimatyzacji to jeden z podstawowych elementów dokładnie przygotowanego projektu. Sporządzony przez specjalistę będzie zawierał informacje na temat wybranych modeli jednostek i rodzaju klimatyzacji. Należy jednak pamiętać, że w taki sposób działają wyłącznie najlepsze firmy, które zajmują się montażem klimatyzacji w obiektach użytkowych. Jedną z nich jest OpenPower Sp. z o.o. – jej usługi obejmują nie tylko samą instalację urządzeń i podzespołów, ale wykonanie dokładnego projektu.

Jego zrealizowanie daje możliwość zapewnienia nie tylko optymalnego działania klimatyzacji, ale również jej bezpiecznego funkcjonowania i przede wszystkim braku awarii wynikających z błędów montażowych. Każde z urządzeń dopasowywane jest także pod kątem mocy chłodniczej, dzięki czemu układ spełniać będzie oczekiwania klienta. Do najważniejszych elementów zalicza się jednostkę wewnętrzną oraz zewnętrzną. O czym będą pamiętać specjaliści zajmujący się ich montażem w wybranym budynku?

Kompleksowy montaż klimatyzacji

Wspomniane jednostki muszą być umieszczone w miejscach, które będą gwarantować im właściwe warunki pracy. W przypadku jednostek wewnętrznych należy zadbać o to, by ściana, na której się znajdą, wyróżniała się odpowiednią nośnością. Specjaliści zwrócą też uwagę na zachowanie właściwej odległości od sufitu. Z kolei zewnętrzne jednostki zabezpiecza się dodatkowo przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a dodatkowo fachowcy zamontują je w taki sposób, który nie będzie kłopotliwy dla użytkowników budynków znajdujących się na sąsiadujących posesjach.

Właściwy montaż klimatyzacji to umieszczenie w wyznaczonych miejscach instalacji elektrycznej oraz chłodniczej. Istotny jest także system odprowadzania skroplin, który musi być wykonany w sposób profesjonalny. Dopiero po zrealizowaniu tych czynności fachowcy zajmujący się montażem klimatyzacji zainstalują parownik, skraplacz, a także przygotują połączenia zapewniające optymalne działanie układu. Po podłączeniu wspomnianego już źródła zasilania możliwe będzie pierwsze uruchomienie klimatyzacji i jej skonfigurowanie, co stanowi dopełnienie kompleksowych usług w zakresie montażu tego typu systemów.