Blog Panoramy Firm

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okien dachowych?

Materiał partnera
2019-08-26
okna dachowe

Zapewnienie należytej ilości światła słonecznego na poddaszu jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którym musi stanąć każdy inwestor, jeśli oczywiście poddasze przeznaczone jest do celów użytkowych. Najbardziej sprawdzonym środkiem do osiągnięcia tego celu są nowoczesne okna połaciowe. Współcześni klienci mają do wyboru ogromną ilość produktów. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę, aby być zadowolonym z konkretnego rozwiązania?

Dopasuj materiał do konkretnego przeznaczenia

Nowoczesne okna dachowe produkowane są przede wszystkim w dwóch wariantach. Mowa tu oczywiście o klasycznych oknach drewnianych oraz tych, wykonanych z PCV, które w branży dekarskiej nazywane są oknami aluminiowo-tworzywowymi. Zaznaczyć trzeba również, iż istnieje rozwiązanie łączące w sobie zalety obu materiałów, które wprowadzone zostało przez najbardziej rozpoznawalnego producenta okien, z siedzibą w Danii. Okna drewniane oblane warstwą poliuretanu cechują się nie tylko pięknym wyglądem, ale także znacznie dłuższą żywotnością. Z punktu widzenia inwestora najważniejsze jest to, aby okno dachowe zostało idealnie dopasowane pod kątem technologicznym do konkretnego przeznaczenia pomieszczenia. W pokojach klasycznych takich jak salony, sypialnie, czy garderoby bardzo dobrze sprawdzą się okna drewniane. Jeżeli zaś chodzi o pomieszczenia o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takie jak kuchnie i łazienki, zdecydowanie lepiej sprawdzą się okna wykonane z materiałów syntetycznych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie okien połaciowych?

Ważna kwestia pakietu szybowego

Parametrem bezpośrednio określającym to, czy konkretne okno można uznać za wysokojakościowe, czy też nie jest, współczynnik przenikania ciepła. Zależy on głównie od zastosowanego pakietu szybowego. Co w tym zakresie mają do wyboru inwestorzy? Przede wszystkim są to pakiety dwuszybowe, od których powoli się już odchodzi, pakiety trzyszybowe, które cechują się idealnym stosunkiem ceny do jakości oraz pakiety czteroszybowe, przeznaczone do budownictwa pasywnego. Cena tych ostatnich, wciąż pozostawia jednak wiele do życzenia i przez niektórych klientów traktowana jest jako przerost formy nad treścią. W karcie technicznej każdego okna znaleźć można informacje, dotyczące współczynnika przenikania ciepła dla szyby oraz dla całej konstrukcji. Ten drugi wyznacznik jest oczywiście znacznie ważniejszy.

Wszelkie wątpliwości co do tego, które okno okaże się najlepsze, mogą rozwiać doświadczeni fachowcy, do których zdecydowanie zalicza się firma Dom Expert. Wszyscy inwestorzy mogą liczyć tu nie tylko na szeroko zakrojone doradztwo w zakresie okien połaciowych, ale także wyceną kompletnego pokrycia dachowego. Swoją renomę firma zawdzięcza przede wszystkim indywidualnemu podejściu do każdego ze zleceń oraz możliwości zagwarantowania bardzo atrakcyjnych cen.

Opracowanie artykułu:

Dom Expert Andrzej Chwesewicz, Janusz Iwicki s.c.

al. Krakowska 12a, 05-090 Janki mazowieckie
e-mail
www