Metale są zabezpieczane przed korozją na wiele rozmaitych sposobów. Obok cynkowania ogniowego przedsiębiorstwo Seppeler Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o. oddaje do dyspozycji swoich klientów również pasywację. Firma oferuje tę usługę jako dopełnienie cynkowania. Warto wiedzieć więcej na temat procesu oraz jego zalet i podjąć decyzję czy detale metaliczne zlecić również temu rodzajowi nakładanej powłoki.

Ochrona metali z firmą Seppeler

Dbanie o metale to podstawowy element, nad którym warto się pochylić. Wynika to z faktu, że nawet najlepsza konstrukcja pod wpływem czynników atmosferycznych lub substancji chemicznych będzie ulegać rozpadowi, który zwany jest korozją. Przedsiębiorstwo Seppeler Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o. oferuje ocynkowanie ogniowe, które pozwala uzyskać o wiele grubszą warstwę ocynku niż w przypadku galwanizacji. Dopełnieniem tego procesu jest pasywacja metalu.

Proponujemy naszym klientom kompleksową ochronę. Technika ta stanowi dopełnienie cynkowania ogniowego. Dlatego też naszym odbiorcom bardzo często zalecamy połączenie obu metod dla uzyskania trwalszej powłoki

 – dodaje ekspert.

Czym jest pasywacja metalu?

Seppeler Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o. oferuje swoim klientom proces, jakim jest pasywacja metalu. Metoda ta polega na zmianie stanu aktywnego struktury w pasywny za pośrednictwem techniki chemicznej lub elektrochemicznej. W jej wyniku na powierzchni materiału tworzy się cienka warstwa chroniąca przed korozją. W naturze występuje ona poprzez kontakt atomów z tlenem. W ten sposób tworzy się patyna, będąca skutkiem utleniania metalu. W procesie przemysłowym stosowana jest pasywacja chemiczna dla stopów żelaza, natomiast aluminium musi być poddane oksydowaniu elektrolitycznemu. W ten sposób nie tylko zabezpiecza strukturę przed niszczeniem, ale dodatkowo zwiększa przyczepność dla nakładanych w przyszłości powłok, jak choćby malowanie rozmaitymi metodami, w tym proszkowo. Warto zastosować lakier polimerowy chroniący metal przed promieniami UV, zmianami temperatury oraz wilgocią.