Przed rozpoczęciem prac budowlanych, inwestorzy muszą zadbać o to, by ich działka została przygotowana do wzniesienia domu czy budynku użyteczności publicznej. W tym celu muszą znaleźć firmę świadczącą usługi robót ziemnych. Do takich przedsiębiorstw zalicza się Śmigacz z województwa lubuskiego. Pracujący w nim specjaliści proponują jednak o wiele większą pomoc niż tylko przygotowanie terenu pod zabudowę.

Co zalicza się do robót ziemnych?

Do robót ziemnych zalicza się przede wszystkim przygotowanie terenów pod zabudowę. Firmy świadczące tego typu usługi moją więc zająć się przygotowaniem wykopów pod fundamenty oraz pod przyłącza. Do ich zadań należy również niwelacja terenu, a więc wyrównanie powierzchni działki poprzez usunięcie nadmiaru ziemi lub też uzupełnienie jej braków. Ponadto specjaliści mogą zająć się także wymianą gruntu wtedy, kiedy podłoże pod budowę jest za słabe, by wznieść na nim budynek. Przedsiębiorstwa świadczące usługi robót ziemnych proponują swoim klientom również korytowanie, czyli zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi, które jest konieczne między innymi przy kładzeniu kostki brukowej.

To jednak nie koniec – Usługi i Handel ŚMIGACZ Mirosław Matuszewski, która znajduje się w województwie lubuskim oferuje również kopanie i czyszczenie stawów oraz oczek wodnych, czyszczenie rowów melioracyjnych, a także wykaszanie wałów przeciwpowodziowych. Wszystko dzięki bogatemu zapleczu maszynowemu, w skład którego wchodzą takie sprzęty budowlane, jak koparko-ładowarki, ale również lawety do transportu pojazdów, dzięki którym specjaliści są w stanie szybko i sprawnie dostać się pod wskazany adres. Jak widać, roboty ziemne to coś więcej niż tylko przygotowanie działki do wylania fundamentów.

Czym jeszcze zajmuje się firma ŚMIGACZ ?

Warto jednak wiedzieć, że firma ŚMIGACZ , która znajduje się w Drezdenku, to przedsiębiorstwo usługowo-handlowe, które oferuje swoim klientom o wiele więcej.  Oprócz tego, że firma wspiera klientów indywidualnych oraz instytucje w realizacji projektów budowlanych i drogowych, to zajmuje się również Przedsiębiorstwo świadczy również usług transportowe – dowozi materiały sypkie, takie jak żwir czy piach, a także humus, czarnoziem czy gruz kruszony. Specjaliści mogą zająć się również rozbiórkami i wyburzeniami, zapewniając swoi klientom wywóz  odpadów oraz ich utylizację. Firma proponuje również pomoc rolnikom, ponieważ zajmuje się siewem, orką oraz koszeniem.

Jak widać, inwestorzy budujący dom jednorodzinny mogą zdać się na jedną firmę, która zajmie się robotami ziemnymi, ale również transportem materiałów niezbędnych do wzniesienia budynku.