Na czym polega izolacja termiczna metodą natryskową?

Materiał partnera
2020-01-07

Izolacja termiczna metodą natryskową polega na naniesieniu właściwego materiału na powierzchnię ocieplaną. Takie rozwiązanie wykazuje bardzo dużo zalet. Jest to bardzo dobra alternatywa dla ociepleń, które wykonywane są w standardowy sposób. Można nawet stwierdzić, że pełni ona w stosunku do nich funkcję dominującą. Dowiedz się, na czym polega wskazana technika.

Podstawowe informacje dotyczące izolacji termicznej metodą natryskową

Zasadniczą jej cechą jest natrysk odpowiedniego materiału na powierzchnię ocieplaną. Materiałem, który jest najczęściej stosowany do tego celu, jest pianka poliuretanowa. Czasami jednak wykorzystuje się również lepisz celulozowy. Właściwe tworzywo nanosi się z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych. Dzięki temu uzyskuje się jednolitą warstwę ocieplenia. Wyróżnia się ona tym, że nie ma w tym przypadku spoin, ubytków, a także mostków termicznych – podkreśla specjalista reprezentujący przedsiębiorstwo budowlane Bud-Mar Marek Pachołów, które świadczy profesjonalne usługi remontowe, murarskie, a także tynkarskie. Co więcej, taka technika jest bardzo szybka, pozwala to na znaczną oszczędność czasu podczas prac budowlano-remontowych. Koszty wykonania takiej izolacji nie są zbyt wysokie.

Materiały wykorzystywane do izolacji termicznej metodą natryskową

Zarówno pianka poliuretanowa, jak i lepisz celulozowy wykorzystywane, są do skutecznej izolacji termicznej różnego typu tworzyw, a także elementów konstrukcyjnych. Taka warstwa pozwala na ocieplanie elewacji, stropów piwnic, dachów, czy stropodachów. Jest to uniwersalne rozwiązanie. Jeden i drugi materiał może być stosowany wewnątrz budynków i na zewnątrz. Jednakże w drugim przypadku trzeba dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. Taka izolacja pełni również rolę izolacji akustycznej. Ponadto, obniża koszty ogrzewania budynku. Natrysk sprawia, że materiał dociera do trudno dostępnych miejsc i szczelnie wypełnia wszystkie ubytki w warstwie ocieplenia. Dzięki temu wskazane materiały zapewniają możliwość uzyskania izolacji cieplnej i akustycznej charakteryzującej się doskonałymi parametrami. Biorąc pod uwagę pozostałe korzyści wynikające z zastosowania tej techniki, można bez wątpienia stwierdzić, że jest to rozwiązanie opłacalne, a także godne zainteresowania.

Opracowanie artykułu: