W ostatnim czasie zastanawiasz się nad aranżacją wnętrza lub otoczeniem posesji kamiennym ogrodzeniem? Następnym krokiem powinno być zapoznanie się z ofertą firm świadczących usługi kamieniarskie. Wśród usług takich zakładów znajdziesz bowiem nie tylko bogaty wybór najwyższej jakości kamieni naturalnych, ale również szereg usług, dzięki którym wykonane z kamienia elementy zyskują indywidualnego charakteru. Jeśli interesuje Cię na czym polegają profesjonalne usługi kamieniarskie zapraszamy do dalszej lektury.

Materiały najwyższej jakości

Firmy kamieniarskie to przedsiębiorstwa oferujące poza swoimi usługami również szeroki wybór kamieni naturalnych, z których wykonywane są części mebli, elewacje, posadzki, schody, ogrodzenia, przedmioty użytkowe oraz dekoracyjne. Jeśli wybór materiału najwyższej jakości ma dla Ciebie znaczenie to właśnie profesjonalne firmy kamieniarskie, takie jak Bagomar, oferują największy wybór kamieni naturalnych w postaci płytek, bloków, paneli elewacyjnych i ciętych kawałków. Co więcej, jak już wspomnieliśmy, usługi kamieniarskie to nie tylko sprzedaż materiałów, ale również ich obróbka zgodnie z wytycznymi klienta - dzięki temu zyskujesz niepowtarzalne elementy z kamienia naturalnego, które stanowić będą doskonale uzupełnienie stylowego wnętrza według Twojej wizji.

Wyjątkowe blaty kamienne

Kamienne blaty to stylowe i modne rozwiązanie stosowane przed klientów zarówno w kuchni, jak i łazience. Zazwyczaj w tym celu materiały, które się stosuje to:

  • kamienie naturalne - granit, marmur, piaskowiec,
  • konglomeraty,
  • lub spieki kwarcowe.

Każde z tych rozwiązań sprawdzi się w innych warunkach, dlatego też decyzję warto skonsultować ze specjalistami, którzy doradzą wybór odpowiedniego materiału, a profesjonaliści odpowiedzialni za jego ostateczny wygląd dokonają jego obróbki przy pomocy nowoczesnych maszyn do cięcia kamienia, tak aby blat idealnie pasował do zabudowy kuchni lub łazienki.

Blaty z kamienia są rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w przypadku płyt grzewczych, jak i armatury kuchennej – na przykład zlewów, dzięki wysokiej jakości zastosowanych materiałów. Co więcej, kamień naturalny stanowi doskonałe uzupełnienie dla elementów wykonanych z drewna, metalu czy ceramiki – ich połączenie stworzy fantastyczne kompozycje i nada Twojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Gabiony i ogrodzenia z kamienia

Również w przypadku grodzenia terenu warto skorzystać z usług profesjonalnych firm kamieniarskich, które w swojej ofercie mają ogrodzenia i gabiony wykonane właśnie z kamieni naturalnych. Kamienne ogrodzenia to ponadczasowa klasyka, która w połączeniu z drewnem nada posesji niezaprzeczalnego szyku. Natomiast gabiony, są jednym z najmodniejszych ostatnio trendów, związanych z ogradzaniem terenów. Są to druciane kosze, wypełnione różnego typu kamieniami, tworzącymi unikalne kompozycje – i tylko od Ciebie zależy, jakie kamienie wybierzesz, do wypełnienia gabionów. Dodatkowo, w połączeniu z zielenią roślinności, możesz zyskać jeszcze bardziej unikalny efekt.

Kamienne ogrodzenia i gabiony, poza niepodważalnym stylem posiadają również inne zalety – są niezwykle trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, a także stanowią doskonałą izolację akustyczną.

Cięcie wodą

Profesjonalne firmy kamieniarskie oferują nowoczesną obróbkę kamieni, ale też innych materiałów budowlanych, takich jak:

  • płytki ceramiczne, gres,
  • szkło,
  • stal,
  • drewno – na przykład sklejki,
  • gumy,
  • plastik.

W tym celu stosowana jest technika cięcia wodą przy użyciu nowoczesnego sprzętu, jakim jest urządzenie CNC WaterJet. Cięcie materiałów strumieniem wody pozwala na uzyskanie znacznie precyzyjniejszego efektu niż klasyczne cięcie laserowe, brak mikropęknięć i odkształceń materiału, co w przypadku pracy z kamieniem jest niezwykle istotne. Warto więc wybrać firmę, posiadającą nowoczesny i dobrze wyposażony warsztat.