Piły diamentowe i wiertnice koronne wyposażone są w niezwykle odporne na ścieranie segmenty diamentowe. Pozwalają one ciąć i wiercić w naturalnych tworzywach skalnych, marmurze, czy piaskowcu. Wskazane działania mogą być także w przypadku elementów sztucznie wytworzonych, a więc żelbetonie, cegle, asfalcie i różnych materiałach budowlanych. Użycie określonych urządzeń sprawia, że wszystkie prace wyróżniają się wysoką jakością.

Na czym polega wiercenie koronne

Diamentowe wiercenie w betonie pozwala wykonać różne otwory cylindryczne. Działanie to wykorzystywane jest przy instalacjach sanitarnych, elektrycznych, klimatyzacyjnych, teletechnicznych, czy grzewczych. Specjalne przedłużki do wiertnic sprawiają, że dziury mogą być wykonane w poziomie i pionie pod różnym kątem z wykorzystaniem dowolnej średnicy. Dzięki temu praca może być wykonana w trudno dostępnych miejscach.

Kilka słów o diamentowym cięciu betonu

Piły ścienne pozwalają na tworzenie równych otworów wyróżniających się określonymi wymiarami. Nie ma tutaj drgań, które przenoszone są na konstrukcję. Wykorzystanie tych urządzeń sprawia, że prace wykonane są bardzo szybko. Co więcej, maszyna jest niewielka dlatego też roboty można przeprowadzić w trudno dostępnych miejscach – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Diam-Bet Sp. z o. o. która świadczy specjalistyczne usługi cięcia i wiercenia betonu techniką diamentową. Sprzęt może być używany do cięcia ścian, stropów. Można również wycinać dziury drzwiach.

W przypadku konstrukcji o nietypowym kształcie i gabarytach wykorzystuje się sznur diamentowy. Cięcie określoną technika diamentową może być przeprowadzane w każdym materiale budowlanym, przede wszystkim w żelbecie. Technologia ma zastosowanie do cięcia wiaduktów, czy mostów.

Najlepszą maszyną pozwalającą na cięcie parkingu, posadzki, starego betonu, asfaltu jest piła jezdna. Wyposażona jest ona w specjalistyczne tarcze. Sprawiają one, że możliwe jest cięcie różnego rodzaju powierzchni. Wskazane urządzenie jest odpowiednie do czynności prowadzonych w lokalizacjach poddawanych intensywnej eksploatacji. Są to na przykład hale i drogi. Piła jezdna jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o naprawy uszkodzeń nawierzchni.