Najważniejsze zalety izolacji pianką poliuretanową

Materiał partnera
2019-07-02
Docieplanie pianką PUR

Ocieplenie dachu jest jedną z najważniejszych kwestii przy budowie domu. W tym zakresie specjaliści proponują wiele rozwiązań, spośród których warto wyróżnić nowoczesne izolacje pianką poliuretanową. Materiał ten ma bardzo dobre parametry, a dodatkowo nanoszony jest natryskowo, co znacząco usprawnia cały proces i skraca czas potrzebny na jego realizację. Czym jeszcze wyróżnia się izolacja pianką poliuretanową?

Konkurencja dla wełny mineralnej

Wciąż jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w zakresie docieplenia dachu jest wykonanie izolacji za pomocą wełny mineralnej. Jest ona jednak przede wszystkim znacznie cięższa od pianki poliuretanowej. Należy jednak pamiętać, że parametry uzależnione są od wyboru typu pianki PUR. Oferowana jest ona bowiem w wariancie otwarto- i zamkniętokomórkowym. To właśnie ten pierwszy rodzaj charakteryzuje się lekkością, ale też dobrą izolacyjnością termiczną.

Lepsze właściwości w tym zakresie wykazuje jednak cięższa pianka zamkniętokomórkowa, która z kolei gorzej znosi powstające w toku eksploatacji obiektu naturalne naprężenia. Jest to spowodowane jej sztywnością uzyskiwaną po wyschnięciu materiału. Oba rodzaje pianki poliuretanowej nakłada się obecnie nowoczesną metodą natryskową, co jest w stanie zrealizować w sposób profesjonalny Zakład Murarski - Piotr Antczak. Specjaliści wskazują również na inne zalety takiego rozwiązania w zakresie ocieplania dachu. Pianki PUR są więc lekkie i szczelne – czym jeszcze się wyróżniają?

Szybko nałożona izolacja

Pianki poliuretanowe są zatem doskonałą alternatywą dla tradycyjnych izolacji termicznych stosowanych do ocieplenia dachów w budynkach mieszkalnych i nie tylko. Wykonanie izolacji z wykorzystaniem pianki poliuretanowej to przede wszystkim rozwiązanie doskonałe dla inwestorów chcących oszczędzić czas. Wykorzystanie metody natryskowej to bowiem obecnie najszybsza możliwość przygotowania szczelnego docieplenia poddasza. Renomowane firmy zajmujące się realizacją takich zleceń są w stanie wykonać izolację pianką PUR w zaledwie kilka godzin przy poddaszu o powierzchni 100 m2.

Jest to jedna z największych zalet takiego rozwiązania, co w połączeniu z bardzo dobrymi parametrami w zakresie izolacyjności termicznej sprawia, że warto zainteresować się pianką poliuretanową jako materiałem sprawdzającym się przy docieplaniu dachu. Należy jednak pamiętać, by ich nałożenie zlecić wyłącznie doświadczonym specjalistom. Dzięki temu cały proces zostanie wykonany w krótkim czasie, ale też profesjonalnie, a po wykonaniu izolacji pianką poliuretanową fachowcy sprawdzą kamerą termowizyjną, czy zachowana została maksymalna szczelność.

Opracowanie artykułu:

Zakład Murarski - Piotr Antczak

95-035 Borszyn 21 łódzkie
e-mail