Trudno wyobrazić sobie realizację jakichkolwiek przedsięwzięć budowlanych czy też związanych z ukształtowaniem terenu bez użycia specjalistycznego sprzętu. Do niego możemy zaliczyć jedne z najczęściej wykorzystywanych, czyli koparki. Ich poszczególne komponenty są szczególnie narażone na awarie. Jednak wyeliminowaniem usterek zajmuje się między innymi bytomski serwis maszyn budowlanych Beergard. Sprawdź, kiedy warto zgłosić się do specjalistów.

Specjaliści od maszyn budowlanych

Ze względu na odmienny osprzęt koparki mogą być wykorzystywane w wielu pracach – nie tylko ziemnych, ale również wyburzeniowych. Ich sprawność w trakcie wykonywanych zadań przekłada się na terminowe zakończenie inwestycji. Fachową obsługą w razie wystąpienia awarii zajmuje się serwis maszyn budowlanych Beergard z siedzibą w Bytomiu. To profesjonaliści w branży, którzy dysponują nowoczesnym zapleczem technicznym. Dzięki temu usterki są usuwane sprawnie i bez najmniejszych problemów.

Co ważne, ewentualna wymiana części realizowana jest z zastosowaniem oryginalnych komponentów lub zmienników o identycznej jakości. Nie ma więc mowy o braku kompatybilności czy też nawrocie awarii w krótkim czasie. Firma zajmuje się naprawą spycharek, ładowarek, koparko-ładowarek czy też minikoparek. Koparki kołowe bądź gąsienicowe to jednak maszyny najczęściej wykorzystywane na placu budowy, dlatego warto wiedzieć, jakie problemy podczas ich eksploatacji można napotkać.

Przyczyny awarii koparek

Tego rodzaju maszyny składają się z wielu odmiennych podzespołów, poczynając od elektronicznych, poprzez mechaniczne, na hydraulicznych kończąc. Producenci oczywiście dbają o to, aby były one niezawodne – są przecież tworzone z myślą o pracy w trudnych warunkach. Niemniej jednak im sprzęt jest starszy, tym większe ryzyko wystąpienia awarii. Może być ona spowodowana naturalnym zużyciem poszczególnych komponentów, które przestają prawidłowo spełniać swoją funkcję. Przyczyny usterek, jakimi zajmuje się serwis Beergard, stanowią też zaniedbania w kwestii braku regularnych przeglądów czy niewłaściwej eksploatacji koparki – z pominięciem zaleceń producenta. Ponadto zanieczyszczenia płynu hydraulicznego bardzo często powodują uszkodzenie pompy.

Najczęściej wymieniane podzespoły

Wśród wielu układów i komponentów, które składają się na konstrukcję koparki, część może cechować się nieco większą awaryjnością. Do typowych usterek można zaliczyć na przykład niesprawną jednostkę napędową ze względu na wyeksploatowane tłoki, łożyska lub wał korbowy. Na szczęście te bez przeszkód da się poddać procesowi wymiany i regeneracji w serwisie Beergard. W ramach usług dostępna jest także profesjonalna diagnostyka komputerowa maszyn budowlanych, co w znacznym stopniu przyspiesza proces naprawy. Podobnie jak silnik, tak również układ gąsienicowy, zwłaszcza ten wykonany z gumy, podlega największemu zużyciu podczas codziennej pracy koparki. Należy zwracać także uwagę na dbałość o system chłodzenia, a w tym pompę wody wraz z wentylatorem, jak i elektrykę. Ta jest niezwykle wrażliwa na niskie temperatury, dlatego warto kontrolować jej stan szczególnie w okresie zimowym.