Twój kierowca ciężarówki miał stłuczkę? Zarysowałeś swój ciągnik siodłowy i zastanawiasz się jak wyglądają naprawy powypadkowe samochodów ciężarowych? Sprawdź nasz artykuł! We współpracy z renomowanym warsztatem Centrum Truck Service Autoryzowany serwis Alltruck Arkadiusz Drążewski postaramy odpowiedzieć się na wszystkie Twoje pytania. Porozmawiamy o remontach układów jezdnych, pracach blacharskich, a także pracach lakierniczych. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Naprawy powypadkowe ciężarówek

Stłuczka czy wypadek z udziałem samochodu ciężarowego niesie za sobą często dużo większe straty materialne niż z udziałem samochodu osobowego, głównie przez samą masę zestawu ciężarowego, a także przez budowę ciągnika siodłowego. Warto skorzystać jest więc z pomocy doświadczonych mechaników z Centrum Truck Service Autoryzowany serwis Alltruck Arkadiusz Drążewski, którzy pracują z samochodami ciężarowymi na co dzień. Od czego oni zaczynają?

Przede wszystkim wykonujemy naprawy wszystkich układów jezdnych i elektronicznych. Obejmuje to więc na przykład kapitalny remont silnika, naprawę skrzyń biegów ZF i Astronic, czy też systemów hydraulicznych. Naprawimy też oczywiście wszystkie systemy sterowania elektronicznego, zaczynając od komputera pokładowego i elektronicznego systemu sterowania hamulcami, a kończąc na lampkach i systemach ogrzewania postojowego

— powiedział nam pracownik Centrum Truck Service Autoryzowany serwis Alltruck Arkadiusz Drążewski.

Dopiero po upewnieniu się, że wszystkie najważniejsze systemy jezdne są sprawne, zacząć mogą naprawy strukturalne i estetyczne. W ramach serwisu powypadkowego naprawiają układ jezdny, układ hamulcowy, układ pneumatyczny i wszystko inne, co niezbędne jest do prawidłowego funkcjonowania pojazdu na drodze. Obejmuje to nawet prostowanie lub wymianę felg oraz opon.

Usługi blacharskie i lakiernicze ciężarówek — jak wyglądają?

Następnym krokiem są naprawy blacharskie. Mechanicy z Centrum Truck Service Autoryzowany serwis Alltruck Arkadiusz Drążewski wykonują naprawę ramy, podwozia oraz nadwozia pojazdu. Używają do tego celu specjalnej ramy naprawczej, z której pomocą sprawdzić mogą geometrię i upewnić się w ten sposób, że wszystkie elementy nośne są w odpowiednim stanie. Ich celem jest doprowadzenie ich do stanu jak najbardziej zbliżonego do fabrycznego. Dopiero po tym mogą oni zająć się prostowaniem, dopasowywaniem i spawaniem elementów nadwozia, co przygotowuje je do późniejszego nałożenia nowej powłoki lakierniczej.