Samochody ciężarowe to pojazdy o dość sporych gabarytach, które posiadają wiele ciekawych podzespołów. Na szczególną uwagę zasługuje tu układ hamulcowy, który ma spory wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niekiedy może dojść w nim do usterki, których naprawą zajmuje się między innymi firma Orzech Usługi Wulkanizacyjne Przewóz Osób. Spróbujmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Rodzaje i przyczyny awarii układu hamulcowego w samochodach ciężarowych

Budowa układu hamulcowego w samochodzie ciężarowym w wielu aspektach różni się od tego, który znajduje się w pojazdach osobowych. Przede wszystkim w tym przypadku mamy do czynienia z układem pneumatycznym, w którym wykorzystywane jest powietrze pod ciśnieniem. W tego rodzaju konstrukcjach możemy spotkać kilka rodzajów hamulców. Należy do nich hamulec zasadniczy, pomocniczy (awaryjny) oraz postojowy i dodatkowy.

Pomimo sporej wytrzymałości w układach tych może dojść do sporej liczby usterek. Jedną z przyczyn jest oczywiście nadmierna eksploatacja, w trakcie której dojść może do zużycia klocków hamulcowych oraz uszkodzenia tarcz. Bardzo często dochodzi tam również do przerwania przewodów oraz zapowietrzenia hamulców. Nie zapominajmy również o wyciekaniu płynu hamulcowego.

Jak w praktyce wyglądają naprawy układu hamulcowego w ciężarówkach?

Samochody ciężarowe są kluczowe w wielu branżach, dlatego muszą być one w dobrym stanie technicznym. W przypadku układu hamulcowego, który ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Warto pamiętać też, że nawet najmniejsza usterka może doprowadzić do tragedii. Cały proces naprawy, którą zająć mogą się pracownicy firmy Orzech Usługi Wulkanizacyjne Przewóz Osób polega przede wszystkim na wymianie poszczególnych elementów układu hamulcowego, a także ich konserwacji.

Mieści się ona w Strachówce, a jej właścicielem jest Wojciech Orzechowski. Firma ta zatrudnia wysokiej klasy fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie. Gwarantują nam oni atrakcyjne ceny oraz terminowe wykonanie zleceń.

Szeroki zakres usług

Firma Orzech Usługi Wulkanizacyjne Przewóz Osób specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z samochodami ciężarowymi. W ofercie firmy znajduje się m.in. naprawa samochodów ciężarowych, okręgowa stacja kontroli pojazdów oraz serwis opon. Dodatkowo firma świadczy usługi takie jak wymiana opon, wulkanizacja czy parking TIR. Orzech Usługi Wulkanizacyjne Przewóz Osób udostępnia również bar dla klientów, gdzie można zrelaksować się podczas oczekiwania na wykonanie usług.