Każdy ogród wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych czynności niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin jest regularne i odpowiednie nawadnianie. W sytuacji, gdy panuje susza, warto wspomóc zieleń poprzez regularne zraszanie ich wodą. Warto ułatwić sobie to zadanie przy użyciu odpowiednich sprzętów. Jakie urządzenia z firmy Agro-Mosina przydadzą się nam w tym celu? Sprawdź!

Kiedy należy nawadniać rośliny?

Na początku rozwoju różnego rodzaju zieleni warto ograniczać podlewanie do minimum. Zminimalizuje to ryzyko powstania zbyt płytkich korzeni. Dodatkowo rzadsze nawadnianie przygotowuje rośliny do przetrwania ewentualnych suszy. Gdy będą już dojrzałe, możesz zraszać je obficiej, adekwatnie do rodzaju gleby. Na wszystkich etapach wzrostu warto przestrzegać kilku zasad dotyczących ich prawidłowej pielęgnacji.

Pamiętaj, aby nie podlewać roślin w samo południe. Większość wody wtedy wyparuje. Dodatkowo w przypadku upałów zieleń będzie narażona na oparzenia. Jak podkreśla ekspert: Najlepszą porą są poranki, czasami odpowiednie są też wieczory szczególnie te letnie i ciepłe do późnej pory. Ważną kwestią jest też odpowiednie zraszanie wodą. Nie należy podlewać całych roślin. W wielu przypadkach może to skutkować poważnymi chorobami grzybiczymi.

Jakie są rodzaje sprzętu nawadniającego?

Ponieważ podlewanie zieleni może okazać się uciążliwe, warto wspomóc się odpowiednim sprzętem. Systemy nawadniające z firmy Agro-Mosina Artykuły ogrodnicze i przemysłowe, nie tylko usprawnią nam pracę, ale także zapewnią właściwe dawkowanie wody. Wśród artykułów do podlewania zieleni można wyróżnić m.in.: 

  • zraszacze i mikrozraszacze;

  • prysznice ogrodowe;

  • rury nawadniające i irygacyjne;

  • studzienki;

  • Węże ogrodowe ciśnieniowe i igielitowe oraz gumowe.

Warto pamiętać by nie zaprzestawać podlewania nawet w trakcie urlopu. W tym celu można poprosić o pomoc sąsiadów, którzy tylko odkręcą kranik w przygotowanym urządzeniu nawadniającym. Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z deszczówki i połączenie sprzętu z odpowiednim zbiornikiem.