Budowa domu jednorodzinnego to ogromne przedsięwzięcie. Szczególnie jeśli chodzi o logistykę. Aby prace mogły przebiegać sprawnie, pod uwagę trzeba wziąć wiele zależnych od siebie czynników. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie ekipie budowlanej miejsca, którym będą składowane różnego rodzaju odpady. O jakich odpadach konkretnie mowa i co nada się do tego celu najlepiej?

Plac budowy – z jakimi odpadami ma się do czynienia?

Skąd na placu budowy biorą się odpady? Zdecydowana większość materiałów budowlanych liczona jest przez specjalistów z naddatkiem roboczym. Handlowcy muszą uwzględnić ewentualne stłuczki towaru oraz w przypadku materiałów takich jak papy, czy membrany, zakład techniczny. Niestety nie da się zrobić tego co do sztuki lub co do milimetra. Dlatego właśnie podczas prac bardzo często zdarza się, że niewielka część materiałów zostaje. W przypadku dachówek i bloczków betonowych można zwrócić je do hurtowni, aczkolwiek w przypadku materiałów ciętych z rolki, sprawa nie jest już aż tak oczywista. Podczas prac budowlanych istnieje także konieczność obróbki wymiarowej materiałów, co bezpośrednio wiąże się z powstaniem odpadu. Przycinane są styropiany, cegły, czy wełny.

Powstaje również spora ilość gruzu budowlanego, którego nie można po prostu wyrzucić do śmietnika, znajdującego się  w najbliższej okolicy. Jak zatem rozwiązać ten problem? Przede wszystkim warto skorzystać z oferty specjalistów, zajmujących się profesjonalnym wynajmem kontenerów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Dafi, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu zdążyła wyrobić sobie opinię najlepszej na terenie województwa lubuskiego. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę obsługi, ale także na szeroko zakrojone i rzetelne doradztwo. Co konkretnie warto wiedzieć o kontenerach budowalnych?

Kontenery na gruz – co warto wiedzieć?

Zacząć należy przede wszystkim od tego, że kontener pod względem wymiarowym, powinien być dostosowany do skali przedsięwzięcia. Kontenera mniejszego wymaga budowa domu jednorodzinnego, a większego, inwestycja związana ze wznoszeniem np. biurowca. Kontenery na gruz wykonane są w wysokogatunkowej stali, która odporna jest na działanie trudnych warunków atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby powstać podczas ich zapełniania. Po wyborze odpowiedniego kontenera przystępuje się do rozmów, dotyczących tego, na jaki okres ma zostać wynajęty oraz, jak często ma być opróżniany.

Warto również wspomnieć o tym, że firmy zajmujące się wynajmem kontenerów na gruz dają także możliwość wynajmu tzw. big baga, czyli wzmocnionego worka o dużej pojemności. Z big bagów najczęściej korzystają klienci, którzy przeprowadzają prace remontowe.