Nieprzyjemny zapach z wentylacji to zwykle skutek zaniedbań ze strony użytkowników i wynika z zaniechania wymiany filtrów systemu. To na tych częściach gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń, grzybów, pleśni i roztoczy. Te z kolei nie tylko stanowią przyczynę przykrego zapachu, ale powodują alergie czy problemy z oskrzelami. Jak usunąć nieprzyjemny zapach z wentylacji i jego przyczyny?

Nieprzyjemny zapach z wentylacji – jakie są przyczyny?

Przyczyna nieprzyjemnego zapachu z wentylacji może wynikać z odwrócenia ciągu – przepływające powietrze, które zamiast wydostawać się górą, jest nawiewane do pomieszczeń. Podczas takiego zjawiska znad dachu razem z powietrzem wciągane są różne zapachy, które wydostają się z odpowietrzenia kanalizacji.

Za nieprzyjemną woń odpowiadają także zatkane kratki wentylacyjne. Mogą to być różnego rodzaju zanieczyszczenia, grzyby czy pleśnie. Przykry zapach to także wynik zapchanych, niesprawnych filtrów. Rodzaj zastosowanego filtra powietrza wpływa na szybkość oraz stopień powstawania zabrudzeń w przewodach. W każdej z wymienionych wyżej sytuacji warto wykonać czyszczenie wentylacji, które pozwoli uporać się z kłopotem nieprzyjemnej woni z przewodów. Ponadto nagromadzony pył w przewodach wentylacyjnych jest łatwopalny i posiada zdolności wybuchowe, stanowiąc poważne niebezpieczeństwo.

Nieprzyjemny zapach z wentylacji – jak go zlikwidować?

Nieprzyjemny zapach z wentylacji można zredukować przez efektywne czyszczenie instalacji. To klucz do długiego i efektywnego funkcjonowania systemuRegularne czyszczenie (minimum raz na kilka lat, w zależności od rodzaju obiektu i prowadzonej działalności ) stanowi podstawę dla bezpiecznego i bezproblemowego działania. W przewodach tych osadzają się cząsteczki stałe powietrza, na których rozwijają się chorobotwórcze mikroorganizmy. Dlatego czyszczenie wentylacji, jakie oferuje konserwacja systemów wentylacyjnych Ventus, gwarantuje sprawność i bezpieczeństwo systemu.

Czyszczenie wentylacji – komu zlecić?

Czyszczenie wentylacji to sposób na prawidłowe działanie instalacji. Wpływa na zdrowie i komfort życia użytkowników. Aby jednak tak było, warto zlecać tę czynność profesjonalnym serwisom, które korzystają z nowoczesnych technologii z zakresu konserwacji. Szeroka wiedza i doświadczenie pozwalają im sprawić, że wentylacja będzie działać prawidłowo i bezawaryjnie. Klienci zyskują z kolei gwarancję, że prace będą wykonane dokładnie i precyzyjnie, a instalacja będzie w pełni wydajna.