Poziom zanieczyszczenia powietrza wzrasta z roku na rok. Wpływa na to wiele czynników. Palenie śmieci, praca fabryk, spaliny, które wytwarzają samochody i inne pojazdy drogowe, a także nieodpowiednia instalacja grzewcza w domach. Miasta starają się walczyć ze smogiem, nakładając różnego rodzaju ograniczenia i dofinansowując różnego rodzaju działania, poprawiające stan powietrza.

Problem smogu w większości miast

Problem smogu dotyka większość polskich miast. Stężenie zanieczyszczeń w powietrzu regularnie przekracza górną granicę, co ekstremalnie źle wpływa na zdrowie osób, żyjących w tych miastach. Winę za to ponosi całe społeczeństwo. Wpływ na to mają w pierwszej kolejności samochody, które są tak chętnie przez wszystkich ich posiadaczy eksploatowane. W wielu miastach, aby ograniczyć emisję spalin, zakazano wjazdu samochodów do centrum. Na ich obrzeżach są wybudowane specjalne parkingi, gdzie należy zostawić auto, aby następnie przesiąść się na komunikację publiczną. Nie rozwiązuje to problemu smogu, jednak bez wątpienia wpłynie, na zmniejszenie emisji spalin. Dodatkowo rozwiązuje to też problem korków w mieście. Drugim problemem (i chyba największym) są fabryki, które nieustannie produkują przerażające ilości spalin. Tym, ograniczenia narzucają rząd oraz unia europejska. Olbrzymim problemem jest też zanieczyszczanie powietrza przez mieszkańców miast, którzy palą śmieci lub używają starych pieców.

Dofinansowanie do kupna pieca grzewczego

Niestety olbrzymia część zanieczyszczeń powietrza, pochodzi z kominów gospodarstw domowych. Wiele osób ogrzewa dom niskiej jakości paliwem, przy użyciu przestarzałej technologii. Aby ograniczyć emisję związków trujących, często wystarczyłaby wymiana pieca grzewczego. Najwyższej jakości piece grzewcze można pozyskać w sklepie Insbud- Wybrzerze. Posiadają oni w swojej ofercie nowoczesne kotły, grzejniki, pompy ciepła, systemy kominowe, a także różnego rodzaju systemy solarne, podgrzewacze, systemy instalacyjne, izolacje oraz armaturę i pompy. Produkty, które powyższa firma posiada w ofercie, są wykonane za pomocą najnowszych technologii, wykorzystujące rozwiązania nie tylko ekonomiczne, ale przede wszystkim ekologiczne. Oczywiście nie każdego stać na wymianę pieca w domu. Jednak, jak już wcześniej było wspomniane, rząd stara się wspierać wszelkie działania, mające na celu poprawę jakości powietrza. W tym celu, w wielu miastach Polski miasta oferują dofinansowanie do wymiany starych kotłów i pieców, na nowsze, bardziej ekologiczne modele.