czas czytania: 2 min materiał partnera

Nowoczesna łazienka. Jak ją urządzić?

łazienka

Klasyka czy minimalizm? Odcienie bieli i szarości, a może szaleństwo  w postaci kolorowych płytek zdobiących jedną ze ścian? Sposobów na urządzenie nowoczesnej, a przede wszystkimi funkcjonalnej łazienki jest wiele. Szeroka gama materiałów, struktur, faktur oraz akcesoriów stwarza ogromne możliwości wyboru. Łazienka to pomieszczenie równie ważne w domu, jak wszystkie inne, co oznacza, że nie może zostać potraktowana lekceważąco.

Popularne aranżacje

Bardzo modnym rozwiązaniem, które coraz częściej spotyka się we wnętrzach łazienek jest styl industrialny. Cechą charakterystyczną jest połączenie naturalnego betonu na ścianach z metalowymi elementami, które dostrzec można np. w wykończeniach mebli bądź w dodatkach. Ociepleniem takiego wnętrza będą motywy drewniane, które można zastosować zarówno na ścianach jak i na podłodze. Firma Domus dysponuje materiałami wpisującymi się w taką stylistykę. Łazienka retro to rozwiązanie dla wielbicieli stylu sprzed kilku lat, w którym dominują stylowe meble, wolno stojąca wanna, a podłogę stanowi czarno-biała mozaika. Ciekawym wykończeniem mogą być nietypowe uchwyty do szafek, bądź oryginalny kran. Niezwykle popularne są również elementy wykończenia w kolorze złotym i różowego złota. W połączeniu z bielą, beżem czy ponadczasowym drewnem stworzy nie tylko szykowne, ale także przytulne wnętrze, uzupełnione o jasne, włochate dywaniki i oświetlenie dopełniające całości. Bambusowe lub ratanowe meble często spotyka się w łazienkach w stylu eko. Dominuje tam kolor biały, drewno w towarzystwie soczystej zieleni, widocznej zarówno na ścianach, jak i w roślinach. Łazienka to swego rodzaju azyl, który zapewnić ma relaks i odpoczynek po intensywnym dniu. Gorąca kąpiel w wannie odpręża i wycisza.

Co to znaczy nowoczesna?

Dla każdego z nas pojęcie to może mieć inne znaczenie, gdyż uwzględnia indywidualne preferencje. Ważne jest by w urządzaniu łazienki być konsekwentnym. Wszystkie elementy muszą stanowić zgraną całość. Trzeba pamiętać także o tym, że łazienkę urządza się na lata. Warto więc postawić na uniwersalne materiały, które nigdy nie wyjdą z mody. Liczy się funkcjonalność i estetyka, dzięki czemu wnętrze będzie nie tylko stylowe, ale również praktyczne i dostosowane do potrzeb wszystkich członków rodziny. Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią trzeba dokładnie przemyśleć i rozplanować rozmieszczenie urządzeń sanitarnych, tak by w pełni cieszyć się ich użytkowaniem. Korzystając z usług specjalistów z  firmy Domus z pewnością urządzanie łazienki nie będzie trudnym zadaniem.