Zły stan techniczny poszczególnych pomieszczeń coraz rzadziej stanowi przyczyną przeprowadzenia kompleksowego remontu. Współcześnie właściciele domów i mieszkać decydują się na ten zabieg po to, aby odświeżyć wygląd konkretnych pomieszczeń lub dopasować ich wystrój do wciąż mieniającej się mody. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań nieustającym zainteresowaniem cieszą się farby. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?


Rodzaj farby – dopasowanie do warunków w pomieszczeniu

Nowoczesne farby wewnętrzne różnią się od siebie przede wszystkim strukturą molekularną tzw. bazy, która projektowana jest przez najlepszych producentów z myślą o pełnieniu konkretnej funkcji. W pomieszczeniach klasycznych, do których zdecydowanie można zaliczyć salony, sypialnie, garderoby, czy gabinety, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się matowe farby ceramiczne, charakteryzujące się doskonałą odpornością na zabrudzenia oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne takie jak zadrapania, czy odpryski. Wszyscy ci, którzy nie uważają farb matowych za optymalne rozwiązanie, skorzystać mogą z farb satynowych, cechujących się widocznie większym stopniem połysku.

Zdecydowanie najwięcej problemów przysporzyć mogą pomieszczenia o okresowo lub stale podwyższonej wilgotności takie jak łazienki, kuchnie i pralnie. Choć jest to przestrzeń, która zdecydowanie najbardziej kojarzy się z wykończeniem z płytek ceramicznych, nie oznacza to, iż nie można takowych pomieszczeń pomalować. W tym przypadku zdecydowanie warto zdecydować się na zakup farb silikonowychlub lateksowych, które wśród innych wyróżnia całkowita hydrofobowość, zapewniająca wyjątkową trwałość. Co jeszcze warto wiedzieć o malowaniu wewnątrz domów i mieszkań?

Malowanie a kwestia wykonawstwa

Choć malowanie należy do grupy czynności, których można podjąć się samodzielnie, nie należy zapominać o tym, iż bez specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednio usystematyzowanej wiedzy, efekt naszych prac może zdecydowanie rozminąć się z tym, czego wstępnie oczekiwaliśmy. Profesjonalne malowanie pomieszczeń jest zadaniem prostym jedynie pozornie. Dzieje się tak dlatego, iż przed rozpoczęciem prac malarskich, wiele uwagi poświęcić trzeba przede wszystkim przygotowaniu malowanej powierzchni oraz zabezpieczeniu pomieszczenia. Aby efekt był jak najbardziej zjawiskowy bez względu na zastosowany rodzaj farby, ściany należy właściwie wyszpachlować i zagruntować. Jedynie takie działania są w stanie zapewnić nowej farbie odpowiednią przyczepność.

Dlatego, aby przez długi czas móc cieszyć się nienagannym wyglądem ścian, zdecydowanie warto zlecić ich pomalowanie najbardziej doświadczonym w branży specjalistów, do których zalicza się Stanbud. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, dotrzymywaniu terminów wykonywanych zleceń oraz umiejętności podejścia do każdego zlecenia w sposób indywidualny, firma wyrobiła sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w skali całego regionu. Aby spełnić oczekiwania wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów, pracownicy firmy są w stanie zająć się także zaprojektowaniem oraz dekoracją wnętrz.