Podstawą każdego budynku mieszkalnego są fundamenty, a jego zwieńczeniem – pokrycie dachowe. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na to, na jaki materiał zdecydują się inwestorzy, prędzej czy później dach będzie wymagała mniejszych lub większych napraw. Warto je powierzyć firmie Mat&Dach z województwa lubelskiego, która, w razie potrzeby, może zająć się również remontem pokrycia dachowego.

Kiedy pokrycie dachowe wymaga naprawy?

Inwestorzy często mają problem z rozróżnieniem, kiedy będzie potrzebny remont dachu, a kiedy naprawa całej konstrukcji. Remont dachu należy niezwłocznie przeprowadzić wtedy, kiedy konstrukcja zaczyna przeciekać. Ten fakt można rozpoznać przede wszystkim po nieestetycznych zaciekach, które pojawiają się na ścianach, ale również na suficie. Na skorzystanie z firmy specjalizującej się w usługach dekarskich, która podejmie się remontu pokrycia dachowego, warto zdecydować się także w przypadku zapadanie się więźby dachowej. Przy przeglądzie dachu warto zainteresować się również stanem rynien, które ulegają uszkodzeniom mechanicznym szczególnie po zimie.

W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana dachu?

Nie zawsze jednak naprawa dachu będzie dobrą odpowiedzią na stan całej konstrukcji. Często konieczna jest bowiem wymiana pokrycia dachowego. Mowa tu przede wszystkim o sytuacjach, w których dach ma wiele nieszczelności. Ich obecność przyczynia się do tego, że konstrukcja nie tylko przecieka, ale również jest źródłem szkodliwej wilgoci w domu. Wymiana pokrycia dachowego jest konieczna także wtedy, kiedy budynek liczy sobie wiele lat, a zniszczeniu uległo wiele dachówek. Często inwestorzy decydują się również na wymianę dachu ze względów estetycznych, a więc wówczas gdy na pokryciu widoczne są liczne odbarwienia oraz zabrudzenia, których nie da się już usunąć.

Nie można zapomnieć również o generalnych remontach domów jednorodzinnych, podczas których ich właściciele chcą przerobić poddasze nieużytkowe na przestrzeń, w której będzie można zamieszkać. W takiej sytuacji konieczne jest nasienie zmian w konstrukcji dachu, ale również całkowita wymiana pokrycia dachowego. Bez względu na to, czy planujesz naprawę, czy też wymianę pokrycia, powinieneś poprosić o pomoc fachowca. Usługi dekarskie na terenie województwa lubelskiego świadczą specjaliści z firmy Mat&Dach, którzy mają doświadczenie w montażu więźby dachowej, pokrycia dachowego, ale również rynien. Dzięki temu klienci firmy Mat&Dach mogą cieszyć się kompleksową obsługą, ale również pomocą przy doborze materiałów odpornych na działanie wody czy też obciążenia mechaniczne.