Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wznoszono domy z myślą o mieszkaniu dla wielu rodzin. Było to praktyczne na terenach wiejskich, gdzie całe pokolenia mieszkały blisko siebie, ale też w większych aglomeracjach. Budynki wielorodzinne zastępowały dzisiejsze bloki i wieżowce. Z czasem jednak ich wygląd i stan zaczął się psuć. Nie wszystkie jednak obiekty powinny być spisane na straty! Biuro Projektowe Draft może przyjść z pomocą.

Na co zwrócić uwagę przy przebudowie domu

Choć przebudowa budynku wielorodzinnego jest swego rodzaju wyzwaniem dla architekta oraz wykonawców, inwestycja taka może być dużo bardziej opłacalna od postawienia nowego domu w miejscu starego. Co najpierw warto sprawdzić?

Na początek konieczna jest obiektywna ocena stanu obiektu mieszkalnego. Przy czym wszelkie sentymenty muszą odejść na bok, a skupić musimy się na stanie prawnym i technicznym. 

Konstruktor może nam pomóc ocenić stan gruntu i wytrzymałość istniejącego fundamentu. Należy również razem z fachowcami sprawdzić poziom zawilgocenia murów. Jest to szczególnie ważne, gdy budynek stoi niedaleko rzeki lub innych zbiorników wodnych. Istotną sprawą są również dokładne oględziny ścian, szczególnie tych nośnych. Pęknięcia i rysy mogą bowiem zwiastować poważniejsze problemy.

Wybór odpowiedniego architekta

Jeżeli wszystkie powyższe czynniki nam się zgadzają i chcemy przystąpić do przebudowy, kolejnym krokiem będzie znalezienie właściwego biura projektowego. Wielu klientów doceniło firmę Draft. Dlaczego?

Jeden z zapytanych architektów odpowiada: Nasz zespół tworzą doświadczeni i wyszkoleni specjaliści, którzy mogą pochwalić się sporym dorobkiem zawodowym. Nasze realizacje zdobią ulice Rzeszowa oraz jego okolic i są przyjazne dla mieszkańców. 

Biuro zajmuje się opracowaniem dokumentacji technicznej z zakresu projektów budowlanych domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz budynków komercyjnych. W zakres kompetencji architektów wchodzą przebudowy, rozbudowy i adaptacje istniejących obiektów.