Mycie elewacji, naprawa tynku czy malowanie ścian to niby proste prace jednak wymagają nakładu czasu, a nie każdy z nas go posiada. Dlatego do odnawiania elewacji warto zatrudnić fachowca w swojej dziedzinie. Jest nią firma Paw-bud, której właścicielem jest Paweł Pytoń. Wykonuje ona także ocieplenia ścian, remonty oraz skomplikowane usługi elewacyjne.

Kiedy warto odnowić elewację budynku?

Czy wiesz, że nawet najlepiej wykonana elewacja budynku jest ciągle narażone na oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i ulega zabrudzeniom? Zastanawiasz się kiedy warto ją odświeżyć? Jeśli na jej powierzchni powstały:

  • zabrudzenia i zakurzenia;

  • algi;

  • grzyby;

  • pęknięcia tynku i inne uszkodzenia.

Musisz pamiętać również o tym, że z biegiem lat środki ochrony powłoki ścian są wypłukiwane przez deszcz. Orientacyjnie przyjmuje się, że renowację ścian zewnętrznych należy przeprowadzać co 10-15 lat. Jeśli pojawią się korozje i głębokie szczeliny należy to zrobić o wiele szybciej.

Odnowa elewacji domu – jakie zabiegi się wykonuje?

Tynk to warstwa osłonowa materiału termoizolacyjnego. Jest on narażony na uszkodzenia mechaniczne takie jak wady konstrukcyjne budynku i niestabilne podłoże. Jego naprawą powinna się zająć profesjonalna firma, jaką jest Paw-bud Paweł Pytoń.

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane działa na polskim rynku już od ponad dwóch dekad. Jego siedziba znajduje się w Bieszkowie Dolnym w województwie mazowieckim.

Wykonuje prace w zakresie docieplenia ścian, odnawiania elewacji, mycia, malowania oraz nakładania tynków cienkowarstwowych. Wykorzystuje wyłącznie materiały od sprawdzonych producentów, dzięki temu masz gwarancję, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie.

Jeśli na powierzchni ścian powstały glony i pleśnie usuwa się je przy pomocy środków do zwalczania porostów. Natomiast sam tynk odświeża się gdy kolor starej farby wyblakł lub widać na nim zacieki z rdzy. Wszelkie odspojenia i dziury najpierw należy oczyścić i zagruntować, a potem wypełnić odpowiednim materiałem.