Instalacja grzewcza pełni istotną funkcję w każdym budynku, a jej niezbędnym elementem jest kocioł. W naszym kraju wciąż największą popularnością cieszą się piece zasilane węglem. Obecnie zwraca się jednak uwagę na aspekt ekologiczny – pod tym względem wygrywają opcje gazowe. Zastanówmy się zatem, które urządzenie lepiej się sprawdzi, a merytorycznego doradztwa udzielą nam fachowcy ze sklepu branży ogólnoprzemysłowej Jacka Kurowskiego.

Wady i zalety kotłów węglowych

Nie bez przyczyny ten rodzaj pieca jest tak powszechny w naszym kraju. To jednocześnie ekonomiczne i efektywne rozwiązanie. Zarówno same urządzenia, jak i paliwa, dostępne są w sklepach w atrakcyjnych cenach. To pozwala zatem nie tylko zminimalizować wydatki przy budowie instalacji grzewczej, ale również zaoszczędzić na rachunkach – zwłaszcza w sezonie zimowym. Do istotnych zalet należy również wydajność. Stosując piec węglowy, możemy osiągnąć w budynku wysokie temperatury przy niewielkim zużyciu paliwa. Niestety ogrzewanie domu węglem prowadzi do degradacji środowiska naturalnego. I choć mogłoby się wydawać, że użytkując niewielki kocioł, nie emitujemy tak dużych ilości szkodliwych substancji, to należy wziąć pod uwagę fakt, iż w Polsce mnóstwo obiektów budowlanych ogrzewa się właśnie węglem. 

Korzyści wynikające z posiadania pieca gazowego

Nowoczesne kotły kondensacyjne wykorzystują energię zawartą w parze wodnej będącej podstawowym produktem spalania gazu. Dzięki temu ich działanie jest znacznie bardziej ekologiczne niż w przypadku urządzeń węglowych. To zdecydowanie wygodniejsze systemy grzewcze, gdyż są w zasadzie bezobsługowe i w pełni zautomatyzowane. Zostajemy wówczas zwolnieni z uciążliwych obowiązków, takich jak transport węgla lub drewna, składowanie opału czy czyszczenie kotła. Wybór solidnego pieca gazowego pozwoli nam cieszyć się również niskimi kosztami eksploatacji. Jak informuje specjalista ze sklepu branży ogólnoprzemysłowej Jacka Kurowskiego:

Kotły kondensacyjne wykorzystują paliwo znacznie lepiej niż kotły węglowe. W nowych urządzeniach możliwe jest zmniejszenie mocy podczas pracy grzewczej, a to generuje duże oszczędności. Co więcej, wysokiej klasy piece gazowe bardzo rzadko ulegają awariom, dzięki czemu nie musimy wydawać pieniędzy na ich serwisowanie. 

Kotły węglowe i gazowe ze sklepu branży ogólnoprzemysłowej Jacka Kurowskiego

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem pieca lub rozważamy wymianę urządzenia węglowego na gazowe, to zdecydowanie powinniśmy zapoznać się z ofertą sklepu branży ogólnoprzemysłowej Jacka Kurowskiego w Garwolinie. Firma proponuje szeroki wybór produktów z zakresu instalacyjno-sanitarnego. W ofercie znajdziemy nie tylko kotły gazowe i węglowe, ale również wyposażenie łazienki (baterie, kompakty WC, sedesy czy umywalki), pompy ciepła, zasobniki oraz podgrzewacze wody. Wszelkie artykuły pochodzą od renomowanych producentów i charakteryzują się wysoką jakością. W wyborze odpowiednich sprzętów pomoże nam natomiast wykwalifikowana kadra pracownicza.